Фермер з Донеччини вперше в регіоні отримав дозвіл на оренду водойми у тергромади

0 264

Вперше, з початку запровадження ринку землі, на сесії депутати Нікольської селищної ради на Донеччині надали дозвіл на користування водоймою місцевому фермеру. До цього документи на землю підприємці оформлювали в Донецькій ОДА.

Про це повідомляє Суспільне.

Фермер Роман Катрич майже два роки орендує водойму в Нікольській громаді, там вирощує рибу. Раніше, каже чоловік, щоб продовжити термін оренди, треба було їхати до Краматорська, з моменту впровадження ринку землі оформляти документи можна у селищній раді.

«Потрібно було їздити туди, потрібен дозвіл на розробку технічної документації. Це потрібно було збирати, подати заяву губернатору, потрібний був його дозвіл, щоб займатися цими документами», — розповів він.

Роман Катрич став першим у Микільській громаді, кому на сесії надали дозвіл на користування водоймою. На оформлення документації у чоловіка пішло два місяці. Згідно з новим законом, разом із водними об’єктами в оренду включена земля навколо.

З моменту впровадження земельної реформи орендувати водоймище або купити ділянку землі можна лише через аукціон.

«Ті орендарі, які мають документи старого зразка, можуть дооформити та провести у належний стан і користуватися далі, а ті, хто цим не займається, цим займатимуться місцева влада за власні кошти та виставлятимуть такі ділянки на відкриті земельні аукціони», — пояснив юрист Олександр Магдалиць.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!