Фермер з Харківщини шукає міни на полях за допомогою дрона з тепловізором

0 2 504

Геннадій Гончаров – відомий на Харківщині фермер. У його господарстві – 500 гектарів, на яких вирощувалася пшеницю. Сьогодні фермер придбав дрон із тепловізором, щоб виявляти міни на своїх полях, пише SEEDS.

Село Леб’яже півроку перебувало під обстрілами, на полях залишилися воронки від снарядів та боєприпаси.

“Вся смуга до Куп’янської траси через касетні боєприпаси виглядала, немов поверхня Місяця”, — говорить Гончаров.Керувати дроном фермер вчився за допомогою літератури й оглядів на YouTube. За хорошої погоди та з дозволу військових Геннадій оглядає поля. Каже, що в тепловізор видно усі неприродні елементи.

“Коли дивишся крізь нього, то земля світиться однією температурою, рослини – іншою. А те, що неживе – уламки ракет, снаряд або міна, – світиться зовсім інакше. Роблю фотографії, вздовж і поперек, передивляюся потім годинами – так і вдається знаходити”, – розповів фермер Суспільному.

Пошук мін із дроном – безпечний. Був випадок, каже Геннадій, коли фермери намагалися самі розмінувати поля, і, на жаль, двоє загинули. Після виявлення боєприпасів фермер викликає спеціалістів ДСНС.

Читайте також: З моменту відкриття ринку землі 1 гектар подорожчав майже на чверть

Начальник частини Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування Ігор Овчарук каже, що сапери щодня отримують від місцевих жителів від 20 до 50 заявок.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!