Фермерам дозволили використовувати безпілотники: як отримати дозвіл?

0 338

Через війну повітряний простір України закритий. Навіть використання цивільних дронів було під забороною. Утім, зі звільненням українських територій правила пом’якшуються. Зокрема, на Київщині аграрії почали використовувати безпілотники для внесення засобів захисту рослин, повідомляє SEEDS.

“В умовах воєнного стану вперше вдалося підняти в повітря сільськогосподарські дрони для виконання сезонного внесення ЗЗР на 130 га ягідних насаджень. Повітряні роботи пройшли в Київській області, на території, яка ще донедавна була окупованою”, – повідомили в Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

Варто зазначити, що в умовах, коли в країні існує дефіцит дизельного пального, а також, коли частина сільськогосподарських угідь залишається замінованою, достатньо актуальним є використання безпілотників для виконання весняних польових робіт.

Для законного використання дронів на полях і в садах аграрії мають:

  • отримати дозвіл та погодження з військовими підрозділами використання повітряного простору для аграрних потреб;
  • отримати дозвіл на польоти та офіційних розпоряджень Міністерства оборони України

Візьміть до уваги, що будь-які неузгоджені дії будуть миттєво розцінені як ворожі, а відповідно — техніка буде знешкоджена ЗСУ.

“Уже є алгоритм щодо співпраці з військовими адміністраціями, ЗСУ та документальним супроводом”, – зазначив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!