Фермери Чернігівщини ризикнули висадити виноградники на півночі України

0 1 609

На Півночі України фермери показали, що не бояться експериментів, і висадили на своїх землях виноградники. Розведенням винограду підприємці сподіваються залучити туристів до містечка Остер.

“Ми зараз просто експериментуємо і підбираємо ті сорти, які найкраще адаптуються в наших умовах”, – зазначив Артем Севаст’ян, директор агропідприємства.

Фермери зізнаються, що взялися за ризиковану справу, адже погодні умови для цієї культури на Чернігівщині – не дуже підходящі. Однак досвідчені виноградарі, які стали консультантами експерименту, вірять в успіх.

“Найголовніше, щоб в голові ввімкнулося, що виноград можна на Чернігівщині вирощувати. Зараз триває кліматичне потепління, і настільки воно просунулося”, – пояснив виноградар Леонід Ющенко.

Фермери розраховували, що свій перший дохід вони отримають років через п’ять, але цікавлять їх не тільки гроші.

“Ми будемо Чернігівщину прославляти в Україні, і наше славне місто Остер. І це можна тут його частково залучати до зеленого туризму. Плюс буде для всіх, величезний”, – певен Артем Севаст’ян.

У селі Беремицьке, на території Остерської територіальної громади, є, на що подивитися – наприклад, парк “Беремицьке”, де висаджують унікальні дерева і розводять тварин.

“І коней, і ланей, і косуль, і муфлонів, і кабанів, не говорячи вже про велику кількість птахів, які є”, – перерахував менеджер парку Ростислав Полушвайко.

SEEDS.org.ua за інформацією Сьогодні

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook   Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!