Фермери економлять на гарячій воді та опаленні з допомогою холодильників

0 767

Зі збільшенням цін на енергоносії питання енергоефективності стає більш актуальним. А чи знали ви, що використовуючи сучасне холодильне обладнання для плодоовочевої продукції, м’яса та інших продуктів, можна зекономити не лише за рахунок вищого класу енергоефективності техніки, а й завдяки додатковим функціям, наприклад, рекуперації тепла? Така система дозволяє завдяки холодильникам нагрівати повітря чи воду, повідомляє SEEDS.

Що варто знати про цю технологію в коментарі для EastFruit розповів  Данило Харченко, менеджер проектів компанії «‎Alternative Technologies PF», яка займається постачанням промислового холодильного обладнання.

«‎Найбільша кількість запитів на встановлення систем рекуперації тепла надходить від ритейлу. Наприклад, ми встановлювали холодильне обладнання для мережі  «‎Сільпо»‎. Практично у всіх магазинах цього ритейлу використовується система рекуперації для гарячого водопостачання. Серед аграріїв ця технологія також має попит. Наприклад, підігрів підлоги необхідний у морозильних камерах», — говорить Данило Харченко.

«Ми пропонуємо систему обігріву підголи в камерах за допомогою рекуперації теплоти конденсації від самої холодильної установки. На лінії нагнітання встановлюється теплообмінник фреон/гліколь, далі фреон надходить до конденсатора, а гліколь за допомогою насосів циркулює по системі труб, які прокладаються під теплоізоляцією. Такий спосіб обігріву дає змогу уникнути значних витрат електроенегії в порівнянні з обігрівом електротенами. Якщо ж підлогу в камерах не прогрівати, існує загроза «вспучення» ґрунту через промерзання і як наслідок руйнування підлоги в камері», — зазначає фахівець.

Крім цього, будь-яке підприємство, де є відповідне холодильне обладнання, за допомогою системи рекуперації можна забезпечити гарячою водою чи опаленням. ‎

Є й інші способи економії енергоресурсів під час використання холодильної техніки.

«‎Таких способів достатньо багато. Наприклад, в системах охолодження рідин в холодний період року не потрібно «ганяти» холодильну установку. Потік теплої рідини автоматично направляється на драйкулер. Драйкулер – це теплообмінний блок повітряного охолодження, де охолодження рідини відбувається за рахунок різниці температур навколишнього повітря і охолоджуючої рідини», — розповідає  Данило Харченко.

З’явилися питання? Зв’яжіться зі спеціалістами компанії «‎Alternative Technologies PF»:

пошта: info@alttech.com.ua
телефон: +38 (093) 473 24 00

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!