Фермери Херсонщини гуртом подолали проблеми з реалізацією продукції

0 2 662

У селі Новоберислав Херсонської області України 15 фермерів створили кооператив з виробництва черешні, абрикоса, персика, суниці садової та смородини. Наразі кооператив дозволяє їм формувати товарні партії продукції та успішно реалізовувати її на ринку за вигідною ціною.

Як зазначає лідер групи сільгоспвиробників села Новоберислав Галина Довга, до створення кооперативу, допомога в організації якого було надано фахівцями Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP), у виробників плодоовочевої продукції існувала низка складнощів з реалізацією на ринку. Зокрема, ситуативні продажу фруктів і ягід не сприяли отриманню прибутку, а нереалізована продукція псувалася.

“Партії були незначні і, відповідно, на ринку вони не користувалися попитом. Адже великі трейдери, природно, не купують по 50-100 кг, їм необхідно відвезти тонни продукції. Щоб сформувати такі обсяги ми і вирішили створити кооператив”, – зазначила лідер групи сільгоспвиробників.

У свою чергу, член групи сільгоспвиробників Юлія Левчук зазначає, що проаналізувавши можливі ринки збуту, садівники знайшли трейдера, якому цікавий їх товар.

“Якщо раніше ми були пасивним ланкою в ланцюжку поставок, то тепер ми самі маємо можливість вести переговори з великими покупцями”, – говорить Юлія Левчук.Галина Довга зазначає, що кооператив став знаходити оптових покупців, які приїжджають безпосередньо в сади і на ягідні плантації і забирають товар, доставляючи його кінцевому споживачу в дуже хорошій якості – адже час від збирання врожаю до реалізації в кооперативі села Новоберислав зведено до мінімуму.

Створення кооперативу також надало можливість фермерам знизити їх витрати.

“Тепер у нас немає необхідності їхати на ринок, купувати пакувальну тару, а також витрачати свій час, необхідний для реалізації продукції на ринку. Весь обсяг ягоди і фруктів у нас забирає трейдер прямо в полі”, – говорить Галина Довга.

При цьому на сьогодні члени кооперативу ухвалили рішення щодо можливості роботи з трейдерами на умовах відстрочення платежу. “Це дає нам можливість реалізації продукції до останнього кілограма”, – говорить ще один член групи сільгоспвиробників села Новоберислав Наталія Левчук.

На сьогодні членами кооперативу створена експериментальна ділянка, де вирощуються саджанці 18 сортів черешні та 32 сортів персика. “Усі зразки, які успішно пройдуть кліматичні випробування стануть основою нашого нового саду кісточкових культур”, – говорить Галина Довга.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!