Фермери які займаються козівництвом та аквакультурою зможуть отримувати бюджетні дотації

0 322

Верховна Рада внесла зміни до закону «Про державну підтримку сільського господарства України» та до інших законів щодо функціонування Державного аграрного реєстру і вдосконалення держпідтримки сільськогосподарських товаровиробників.

Ухвалення відповідного законопроєкту №3295 у другому читанні підтримав 281 народний депутат.

Зокрема, законом виключено положення, які стосуються врегулювання питань державної аграрної інтервенції як форми державного втручання, а також норми щодо державного регулювання цін на сільськогосподарську продукцію і державних заставних закупівель зерна.

Водночас запроваджуються законодавчі підстави для функціонування Державного аграрного реєстру – єдиної державної інформаційної системи, що міститиме відомості про сільгоспвиробників та забезпечуватиме ефективне адміністрування державної підтримки.

Крім того, уточнено положення щодо виправлення помилок Державного земельного кадастру з використанням програмного забезпечення Державного аграрного реєстру.

Відповідно до внесених у законодавство змін, право на отримання бюджетної тваринницької дотації відтепер отримають суб’єкти, які займаються козівництвом та аквакультурою.

Реалізація закону має забезпечити спрощену реєстрацію сільгоспвиробників із метою отримання бюджетної підтримки, автоматичну перевірку їх статусу через доступ до інших державних реєстрів та кадастрів, просте подання заявки на отримання державної підтримки, а також формування «єдиного кабінету аграрія», що дасть можливість взаємодіяти із реєстрами та кадастрами.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Укрінформу

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!