Фермери з Ізмаїлу вирощують фундук в пробірках

0 244

На Одещині, в місті Ізмаїл, фермери вирощують фундук в кокосовому волокні новим сучасним методом ін-вітро – рослини розмножують в пробірці. Таким чином, вони залишаються стійкими до вірусів і повинні швидше плодоносити.

На відміну від всім відомих традиційних способів насіннєвого і вегетативного, ін-вітро – це мікророзмноження в лабораторних умовах. Подібні методи вирощування рослин зарекомендували себе за кордоном, в Україні ж використовують його нещодавно.

Така технологія клонування рослин є ефективним способом отримання великої кількості саджанців за короткий час навіть для рослин, які важко розмножуються традиційним способом. При цьому проводиться оздоровлення садивного матеріалу від інфекцій.

Крім того, зелені клони розвиваються швидше і гармонійніше рослин, отриманих шляхом одирки від материнського куща і раніше вступають в період плодоношення. А те, що такі рослини не містять в собі спочатку вірусів, передбачає, що вирощувати їх можна буде, не застосовуючи хімікатів.

Як розповів керівник господарства Олександр Пономаренко, на підприємстві тривалий час вивчали досвід зарубіжних і українських колег, перш ніж зважитися на експеримент.

Фермер придбав фундук двох сортів — Тонда де-Романо – промисловий і Еніс – столовий. Зробили їх в одеській лабораторії, вперше продемонструвавши позитивний досвід мікророзмноження рослин в Україні.

Ізмаїльські садівники висадили клони фундука в кокосове волокно, просочене спеціальним поживним речовиною, і накрили плівкою. Потім їх пересадять у невеликі контейнери, в яких саджанці простоять до весни. А навесні рослини пересадять у відкритий грунт.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Трасса Е-95 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!