Фермери з Миколаївщини самотужки змайстрували трактор для пошуку мін на полях

0 1 265

На Миколаївщині аграрії “ПАЕК” розробили трактор, який здатен розміновувати територію. Його мета – знаходити протитанкові міни та “пелюстки” на полях, які надалі оброблюватимуть фермери, пише SEEDS.

Машину для розмінування розробили на базі білоруського трактора МТЗ-80 для того, щоб проходити небезпечні ділянки замінованих полів. Про це розповів інженер господарства Павло Марковський.

“Все було зроблено для того, щоб мінімізувати витрати на підрив самої техніки. Трактор керується дистанційно, таким простим пультом. Це сама проста китайська схема з “розумного дому”. Кермо було зроблене з ланцюгового редуктора та шурупокрута. Це сама дешева схема на сьогодні”, – розповів Павло Марковський Суспільному.

У 2023 році було 12 підривів на мінах, тому виникла ідея створити такий трактор, розповідає інженер. Машина не розроблена, щоб витримати протитанкову міну, а більше, щоб її знайти. На наступну міну буде йти інший трактор.

Читайте також: Кабмін на місяць продовжив дію відстрочок від мобілізації

Над розробкою трактора працював Павло разом із колегою у вільний від роботи час. Витратили на це приблизно пів року. Інженер говорить, це найдешевший спосіб розмінування полів.

“Тисячу доларів за гектар беруть фахівці з розмінування, а цей трактор коштує чотири тисячі доларів – це максимум. І 60 тисяч гривень нам обійшлось дистанційне керування разом з цим барабаном”, – зазначає Павло Марковський.


Фото: Суспільне Миколаїв

Вдень цей трактор може опрацювати два-три гектари, каже аграрій. Крім того, його орієнтовна швидкість становить п’ять кілометрів на годину.

Дистанційна система вся працює на візуальний контакт. Цей пульт “бере” 300 метрів. Це більш-менш безпечна відстань для того, щоб можна було десь заховатися. Коли трактор працює по полю, він працює ділянками.

“Цей трактор зроблено, щоб зберегти життя людині, яка буде або працювати на полі, або об’їжджати це поле, або десь стане на обочині. Я вважаю, що це не дуже така дорога техніка: вона не дорожче, ніж людське життя”, – зауважує Павло Марковський.

Станом на травень 2024 року фахівці “ПАЕК” також розробляють новий трактор, який прибиратиме майже до 90% вибухонебезпечних предметів.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!