Господиня з Волині вирощує біля дому більше 70 сортів томатів

0 131

Волинянка Наталія Боярчук із села Гірка Полонка Боратинської громади колекціонує культурні рослини. Загалом має понад тисячу різних культур — від салатів до картоплі. Цьогоріч жінка зібрала нову колекцію томатів і висадила аж 74 сорти, пише SEEDS.

Томати ранніх і пізніх сортів, говорить господиня, сіяла, починаючи з 24 лютого до 17 березня. Щоб не плутатися, де яка розсада, розповіла Наталія Боярчук, кожен горщик підписує.

Читайте також: Кабмін на місяць продовжив дію відстрочок від мобілізації

З її слів, найкращий догляд за маленькими рослинами — це вчасний полив, а висівати насіння слід у заздалегідь підготовлений поживний ґрунт. Серед різних компонентів, зазначила жінка, додає яєчну шкаралупу, яку висушує та змелює в кавомолці.

“Тут знаходиться у рівних долях ґрунт із компостної ями та два види купленого ґрунту з нейтральним рівнем PH. Обов’язково додаю золу, просіюю. Важливо – це шкарлупа яєць. Помилка багатьох, що вони її просто дроблять та кидають в ґрунт, але вона не встигає розкластися і не дає поживи рослинам”, — розповіла господиня Суспільному.

Город біля дому господиня Наталія використовує для розсади, однак більшість культур, зокрема гарбузи й кабачки висаджує в полі.

Біля своєї ділянки Наталія Боярчук облаштувала компостну яму, куди скидає органічні рештки з кухні, послід від тварин тощо, де все перегниває і пізніше використовується як добриво.Для зручності й контролю розсади Наталія Боярчук має журнал, у якому веде облік усіх рослин.

“Щоб не плутатися в тому, що посіваю – веду чіткий контроль: дати посіву. Головний мій помічник — це старший син і його побратими, і всі воїни, які дають мені змогу займатися цією справою, яку я люблю”, — додала волинянка.

Займаючись городництвом, говорить жінка, потрібно постійно вивчати сорти рослин, препарати, якими можна їх захищати від шкідників.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!