Фермери з Волині не можуть вберегти вирощений врожай моркви

0 1 935

Орієнтовно тисячу гектарів землі в Луцькому районі щороку обробляє фермер Руслан Хомич. Вирощує 55-річний волинянин зернові та овочі, пише SEEDS.

Як розповів сам Руслан Хомич, цієї осені посіяв 200 гектарів озимої пшениці та 125 гектарів ріпаку, хоча посіви довелось істотно скоротити.

“Зменшили у два рази посіви. Все внесли: комбіноване добриво, підживили все азотом. Якщо перезимує, то будемо з ріпаком. Озиму пшеницю посіяли наперекір тому, що багато господарств відмовилися, бо бачимо що хлібної пшениці цього року дуже обмаль. Це пшениця озима, ячмінь, ріпак, кукурудза і соя”, — розповів фермер Суспільному.

Хоч хлібної пшениці мало, овочі цього року, зі слів волинського фермера, вродили. От тільки зберігати їх складно – вже вдруге перебирають моркву, яка цьогоріч через велику вологість, яка впродовж літа сильно псується.

“Морква дуже псується. Це буквально за три дні отаке робиться, тому що дуже перезволожений рік був. В нас там ще капуста стоїть на контейнерах”, — говорить чоловік.Моркву перед зберіганням необхідно ретельно очистити від бруду та залишків ґрунту, розповіла працівниця господарства Олена Ліщук, котра приїжджає на сезонні заробітки у фермерське господарство з Доросинівської громади вже третій рік поспіль.

“Картоплю перебирали, моркву обрізували, буряки обрізували. Тримаємо все: свині, корови, кури. Рано попораємо і приїжджаємо на роботу сюди”, — каже жінка.

 

Окрім фермерства, Руслан Хомич, який очолює Асоціацію фермерів і приватних землевласників Волині, допомагає військовим і лікарням з 2014 року. Торік 26 березня підписав контракт із добровільним формуванням Копачівської територіальної громади.

Читайте також: Винахідник з Сумщини переробляє пластик на бензин за допомогою дідівського самогонного апарату

“Перед Різдвом в мене вже буде 10-й рік війни. Їду на військовій машині, пише: або маєш бути у війську або допомагати або там не гарно говорити на дивані, то ми якось стараємося і не мовчати і помагати і ми такі передпенсійного віку, то ми ще й служимо на контракті”, — додав волинянин.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!