Фермери Житомирщини на 110 гектарах вирощують слонову траву – невибагливу сировину для біопалива

0 1 053

У Житомирській області на 110 гектарах вирощують культуру, яка не є традиційною для регіону – міскантус. На сусідній Вінниччині цією рослиною, яку в народі називають «слонова трава», засадили 11 гектарів, пише SEEDS.

Міскантус є сировиною для біопалива і містить целюлозу, яку використовують у промисловості розповів керівник підприємства, що займається вирощуванням культури Вадим Кричковський.

Читайте також: Рада продовжила оформлення нерозподілених паїв до 2028 року

«Зелена маса міскантусу може бути використана для виробництва біопалива. З неї виробляється боіоетанол, біогаз, синтез-газ. Окрім того, високий вміст целюлози в міскантусі дозволяє використовувати її для виготовлення целюлозних волокон, які використовують у текстильній промисловості і при виробництві біопластику, для виробництва біокомпозитів, які використовуються у будівництві та автомобільній промисловості.

З міскантусу можна виробляти різні хімічні продукти. Високий вміст целюлози також дозволяє використовувати рослину для виробництва паперу і картону», – розповів Вінниця.info Вадим Кричковський.

Він додав, що висушена і подрібнена зелена маса міскантусу може бути перетворена в пелети і використовується як паливо для опалювальних систем. Тобто, це енергетична культура, яка до того ж насичує ґрунт гумусом.


Міскантус не боїться шкідників. Врожай з однієї плантації культури збирають упродовж 30 років поспіль. Найбільше міскантусу на європейському континенті вирощують у Великобританії, Німеччині та Скандинавських країнах.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!