Фіолетовий та червоний м’якуш: на Чернігівщині виведено унікальні сорти картоплі

0 965

Селекціонери науково-виробничого об’єднання «Чернігівеліткартопля», що в смт Седнів Чернігівської області, вивели екзотичну картоплю з фіолетовим та червоним м’якушем. Наразі  нові сорти готують до реєстрації в державному реєстрі рослин.  

«Щороку ми подаємо на державну реєстрацію наші нові гібриди. У найближчому майбутньому сподіваємось зареєструвати сорти з кольоровим м’якушем: фіолетову картоплю «Либідь» та червону «Фурор».

Перший сорт ми ще торік подали на випробування і маємо надію, що скоро вона буде занесена до реєстру», – розповів генеральний директор НВО «Чернігівеліткартопля» Ігор Шкурко.

За його словами, сорт «Либідь» вивели шляхом схрещування одного з закордонних сортів-похідних дикорослої форми, знайденої колись у Перу, та власного сорту «Нагорода». Селекційна робота тривала понад 10 років.

Як додав Геннадій Гайструк, заступник гендиректора з наукової роботи, для виведення оригінальних бульб на підприємстві висівають колекцію з понад 300 сортів. З ними й експериментують. Фіолетову картоплю теж стараються урізноманітнити.

«Ми працюємо над тим, щоб м’якуш бульби був і чисто фіолетовий і мав, скажімо, білі прожилки. Та найголовніше, звісно, — щоб ці сорти відзначалися добрими смаковими якостями й мати попит у споживачів», — зазначив він.

Споживачам насіння нових кольорових сортів седнівське підприємство продає вже кілька років, і попит на нього зростає. Для себе екзотичну бульбу купують дачники й городники, а підприємці та фермери беруть задля розмноження та перепродажу насіння.

«Щоправда, весь врожай минулого року «Чернігівеліткартопля» ще восени відвантажила європейській компанії, яка забажала вирощувати її для виробництва чипсів. Попит на таку картоплю в Європі зумовлений великою конкуренцією на ринку чипсів, однією з незайнятих ніш якого є виготовлення продукту незвичного кольору», — зазначив Ігор Шкурко.

 

SEEDS.org.ua за інформацією  Укрінформу

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!