На Львівщині людей з інвалідністю навчатимуть сироварінню та садівництву  

0 857

За грантові гроші священник із Золочівщини збудував ферму та сироварню, поруч — навчально-реабілітаційний центр для людей з інвалідністю. Отець Михайло мріє навчити їх сироварінню, садівництву та дати гідну роботу.

Зараз на фермі священника є понад 30 тварин, серед них: альпаки, кози та вівці. З їхнього молока працівники виготовляють більше 10 видів сиру.“Це вже є під французькі: з пліснявою синьою, наприклад, чи з зеленою. Для того, щоб зробити такий сир, ми додаємо певні інгредієнти, а потім робимо проколи. Завдяки цьому, там де повітря доходить, утворюється пліснява”, — ділиться секретами священник.

На сироварні є холодильники, потрібні форми для твердих сирів та головне – пастеризатор.

“Ми заливаємо молоко, тут є спеціальний шнек, який крутиться. Цей шнек проганяє молоко. Тут є такий простір в якому є вода. Вода нагрівається до певної температури та проводить пастеризацію. Потім ми додаємо необхідні інгредієнти, закваски, ферменти. Так створюються тверді сири”, — каже отець.

Ферму збудували за гроші фонду “Милосердний самарянин” та грант уряду Люксембургу. Окрім того, на території звели будинок, який у майбутньому буде навчально-реабілітаційним центром для людей з інвалідністю. Згодом це буде єдиний комплекс, у якому люди зможуть навчатись, працювати та соціалізуватись.

“Ми хочемо просто дати дітям і молоді з інвалідністю можливості, щоб вони працевлаштувалися. Молочна галузь така, що є елементи, де вони можуть спокійно це робити. Там і моторика рук може бути задіяна, коли, наприклад, виготовляєш сулугуні чи моцарелу”, — каже отець Михайло.

За словами священика Михайла Сукмановського, фонд “Милосердний самарянин” опікується більш ніж 20 людьми з інвалідністю. Незабаром охочих навчатимуть працювати в сфері сироваріння, фермерства, садівництва та сільського господарства.

В майбутньому на інклюзивній сироварні планують виробляти до 10 кілограмів сиру на день. Зараз родина священика оголосила збір грошей на закупівлю необхідного обладнання.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Суспільне Львів

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!