Фолькер Льох: Українським картоплярам потрібно навчитися грамотному маркетингу з просування власної продукції

0 532

Далеко не кожен фермер може бути гарним дилером, тож вони можуть заробляти більше грошей, якщо організують кращий маркетинг. Про це заявив Фолькер Льох, експерт-агроном міжнародної програми SES у інтерв’ю на AgroFM.
“Фермер у якого я проживав просто завантажує картоплю у свою машину та везе її на ринок, де продає посереднику, який у свою чергу продає на свіжі ринки та рітейлерам зі всієї України.
Фермери не мають точних даних про врожайність. Кожна компанія (фермер) має контролювати свої витрати і надходження, щоб зрозуміти чи є віддача від процесу взагалі? Дана аналітика досить проста: Вам потрібно записувати ціни та кількість матеріалів, що були закуплені, витрачені у процесі вирощування і порівняти їх із результатами (виручкою)”,- розповів фахівець.

При цьому Фолькер Льох повідомив, що основні проблеми картоплярів – шкідники та хвороби, зокрема колорадський жук та фітофтора.

Потрібні значні зусилля у боротьбі із фітофторою та бур’янами, бо подекуди вони були більшими, ніж сама картопля. Боротьбі із бур’янами слід приділяти більше уваги, можливо застосовувати гербіциди та вручну обробляти картоплю, бо вони конкурують із картоплею за воду та поживні речовими. Крім того вони можуть передавати картоплі деякі віруси”,- зазначив фахівець.

При цьому, коментуючи розвиток картоплярства  Фолькер Льох зазначив, що в Україні для цього  є підходящі грунти та клімат. Але сам бізнес має бути краще організованим.

“Що роблять фермери зараз – продають свій врожай з поля оптовим покупцям, або посередникам. Продавати самостійно їм складно-бо вони не мають на це часу! Якщо вони продають посереднику-втрачають гроші. У цій ситуації вони можуть заробляти більше, якщо об’єднуватимуться і продаватимуть свою картоплю самостійно. Якщо вони побудують маленький кооператив і вирощуватимуть картоплю згідно стандартів та вимог законодавства, звісно хтось має  відповідати за маркетинг, це дуже важливо і фермери мають цьому навчатись», – повідомив Фолькер Льох.

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!