Герої не вмирають: Олексій Вадатурський навіки в історії України

0 350

Українські міста поблизу лінії фронту зазнають численних руйнувань. Практично щодня зазнає обстрілів Миколаїв. Багато жителів міста вже виїхали, перебравшись у більш безпечні місця. Інші – залишаються. Хтось просто немає можливості і ресурсів, щоб переїхати, а хтось, може дозволити собі перебування у будь-якому безпечному куточку планети, але принципово обирає залишатися вдома до останнього. Саме так робив Герой України, власник найбільшої зерноторгової компанії “Нібулон” Олексій Вадатурський.  31 липня ж стало відомо, що ворожа ракета влучила у будинок одного з титанів українського аграрного бізнесу. 74-річний Олексій Вадатурський перебував вдома з дружиною Раїсою Михайлівною. Нажаль, обоє загинули, пише SEEDS.

“Вночі внаслідок обстрілу міста трагічно загинули Герой України, генеральний директор компанії “Нібулон” Олексій Вадатурський та його дружина Раїса Михайлівна. Олексій Опанасович зробив багато для Миколаївщини, багато для України. Його внесок у розвиток аграрної та суднобудівної галузі, розбудову регіону неоціненний”, – повідомив голова Миколаївської ОВА Віталій Кім.Безліч колег, політичних, громадських діячів та українців загалом висловили жаль за втратою і співчуття рідним пана Олексія.

Співчуття рідним та близьким подружжя Вадатурських висловив президент Володимир Зеленський.

“Олексій Вадатурський – українець, хлібороб, суднобудівельник, чоловік і батько, патріот Миколаївщини, Герой України. Вбитий російськими терористами. Вічна пам’ять Вам і пані Раїсі. Сумуватиму за нашими телефонними розмовами. Коли прилетіло в дім нашого тата, борця за незалежність дисидента Михтодя Волинця, ми теж думали чи випадково чи дім було обрано невипадково. Але тато, якого Данило забрав з дому за години до прильоту, коли дізнався, сказав що не важливо чи конкретний дім – ціль, бо вся Україна ціль цих російських нелюдів. І зупиняти і перемагати їх треба всюди. Тому горюємо за кожною втратою, але все наше горе перетворюємо в боротьбу”, – написала посол України в США Оксана Маркарова.

“Вадатурський… сьогодні у власному будинку в Миколаєві під час нічного обстрілу кляті москалі вбили Олексія Опанасовича у рідній хаті разом з дружиною. Він був справжнім, справжнім у всьому, бізнесменом найвищого світового рівня, за що його не завжди любила пострадянська влада, а він наперекір всім викликам, творив суперсучасні проекти та користувався величезною повагою та довірою у світової фінансової і професійної спільноти. Серед тих, хто чесно розпочинав в 90-х і був до цього часу в лідерах, Олексій Опанасович був дійсно першим… і дійсно справжнім…хороша пам’ять по батьках Вадатурських…співчуття рідним”, – сказав президент Інституту геополітики та стратегічного менеджменту Віталій Скоцик.

“Росія продовжує цинічно вбивати. Олексій Вадатурський – Герой України, підприємець, який створив одну з найпотужних вітчизняних компаній. Мав честь особисто знати цю людину великої мудрості, сили і розуму. Важка втрата для українського бізнесу і країни. Російські нацисти вбили також дружину Олексія Вадатурського і зруйнували його оселю. Хай всі прокляття, які ми надсилаємо на адресу російських вбивць, впадуть на їхні голови. Вічна пам’ять Олексію Вадатурському і його дружині. Щирі співчуття рідним і близьким…” – написав Арсеній Яценюк.

Олексій Вадатурський і його внесок у розвиток аграрної галузі України

У грудні компанії “Нібулон” виповнилось 30 років. Це одне з перших великих підприємств в незалежній Україні, і одне з небагатьох, якому вдалося успішно працювати та розвиватися протягом усього цього часу.

Наразі “Нібулон” – найбільший інвестор в аграрну сферу України і вітчизняне суднобудування. Це найкраща судноплавна компанія із найбільшим флотом і найсучаснішим суднобудівним заводом в країні.

“Коли я створив і очолив компанію, у ті далекі роки, я навіть не думав, що “НІБУЛОН” першим організує прототип сучасних агрохолдингів в Україні. Ми відкрили вікно в світ ринкових відносин для прозорого аграрного сектору, адже розуміли, що Україна приречена на експорт зерна. Збудувавши наш унікальний термінал у м. Миколаєві, відомий в усьому світі, ми стали лауреатами Державної премії України в галузі архітектури 2008 року. І коли життя диктувало нові і нові виклики – ми їх завжди приймали, бо для нас не було нічого неможливого, такого, чого не можна досягти. Нам все одно з якими викликами в майбутньому стикатися – впораємось із усім”, – сказав з нагоди 30-річчя компанії Олексій Вадатурський.

“Ми, аграрна компанія, розбудували найсучасніший флот в Україні, який ходить під українським прапором із екіпажами українських моряків. Наш “ТОВ “Суднобудівно-судноремонтний завод “НІБУЛОН” – кращий в Україні і відомий серед суднобудівників багатьох країн. Тепер ми можемо допомогти Україні в розбудові українського кораблебудування, вкотре підтверджуючи тезу про те, що без розвитку флоту не буде розвиватися українське суднобудування, а без розвитку суднобудування – не буде розвиватися українське кораблебудування. Ми робимо все від нас залежне, щоб Україна була дійсно морською країною, а не країною біля моря. Для цього її треба належним чином обороняти, а значить – мати сучасний надійний флот. Часто колеги з-за кордону не вірять, коли чують, що нам всього 30 років і 7 років ми займаємося суднобудуванням. Вони кажуть, що для таких результатів це надто мало часу, тож можна впевнено рахувати нашу діяльність як 1 рік за 3-5 років”, – зазначив відомий підприємець ще в 2021 році.

“В роботі і вжитті я завжди керуюся внутрішнім правилом «не те твоє, що ти взяв, а те твоє – що ти дав»: віддав людям, компанії, Україні, суспільству, світові. Тому сьогодні я відкрита людина і пишаюся нашими здобутками, можу вільно дивитися людям у очі”, – казав Олексій Опанасович.

Читайте також: Цитати агробізнесу: Олексій Вадатурський про життя, правила бізнесу і книги

Відомий підприємець вважав найкращими уроками – життєвий досвід, а головним правилом – чесність.“Коли ми починали будувати компанію, я й гадки не мав, що повинні бути порадники або консультанти. Найкраща школа – це життя. Ті знання, які ми отримали в школі життя, не дають в жодному університеті або інституті, в жодних посібниках по бізнесу таких знань теж немає. Головне правило – бути чесним перед людьми, перед партнерами по бізнесу, банківською системою, перед суспільством. І тоді будь-яке завдання, яке ставиться перед компанією, буде здійснене”, – заповідав Олексій Вадатурський.

Агромедіа-агенція Sapienza та SEEDS, висловлюють глибокі співчуття сину Андрію, родині, колективу компанії “Нібулону” та всім близьким Олексія Опанасовича та Раїси Михайлівни у зв’язку з важкою втратою. Олексій Вадатурський назавжди залишиться в пам’яті українців як розбудовувач країни, підприємець з великої літери та гідна і чесна людина.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!