Імпортери яблук і винограду з дев’яти країн зберуться у Молдові в середині жовтня

0 210

Як повідомив EastFruit Андрій Ярмак, керівник регіонального проекту ФАО та ЄБРР з розвитку плодоовочевого бізнесу в Молдові, Грузії, Узбекистані і Таджикистані, Імпортери фруктів з різних країн світу мають значний інтерес до закупівель молдавської продукції.

“На сьогоднішній день свою участь в торговому форумі та інвестиційної конференції, які ми проводимо в Кишиневі 15 жовтня 2019 року разом з FARM, підтвердили вже Імпортери та мережі супермаркетів з дев’яти країн світу – ОАЕ, Франції, Іспанії, Румунії, ПАР, Росії, України, Білорусі і Таджикистану”, – говорить Андрій Ярмак.

Зареєструватися для участі в події можна за наступним посиланням.

“Високий інтерес до продукції з Молдови викликаний, перш за все, різким зниженням пропозиції яблука з Польщі та України. Покупці з країн ЄС та Близького Сходу, зараз активно шукають альтернативи в тих країнах, які раніше не просували свою продукцію. Тому ми їм запропонували розглянути Молдову і Сербію.

До речі, варто зазначити, що цікавим є, перш за все, яблуко. Рівень інтересу до закупівель молдавського винограду за межами СНД дуже низький, якщо не брати до уваги Румунію, яка вже добре знайома з цією продукцією”, – зазначає експерт.

Він також говорить, що експортери і садівники з Молдови також починають потроху усвідомлювати, що можна заробити більше грошей, експортуючи яблуко на Близький Схід, ніж продавати його до Росії, тому час для проведення події вибрано ідеально.

Однак яблука відповідної якості і відповідних сортів в Молдові порівняно мало. Більше половини вирощуваного в країні яблука як і раніше йде на промислову переробку в яблучний концентрат. А десертне яблуко, переважно, не тих сортів, які популярні на ринках збуту з високими цінами і вимогами до якості.

Також в Молдові є проблема з доступом до води, тому лише мала частина садів вирощується інтенсивним методом, що негативно впливає на якість яблука.

В країні також відчувається гострий дефіцит потужностей із сучасного сортування продукції, а також занадто мало досвіду довгої морської логістики яблука і ще менше досвіду в міжнародному маркетингу плодоовочевої продукції.

Відзначимо, що всім імпортерам, які беруть участь в торговому форумі, буде надана можливість за день до події (14 жовтня) відвідати два великих яблучних господарства, що мають всю необхідну інфраструктуру для експорту: сховища, сортувальні лінії тощо.

Для тих імпортерів, хто цікавиться столовим виноградом, також буде організовано виїзд в господарства, які вирощують, зберігають і експортують цю продукцію. Поїздка по столовому винограду відбудеться 16 жовтня, на наступний день після форуму.

До речі, сам торговий форум і В2В зустрічі, будуть суміщені з інвестиційної конференцією, на якій вперше будуть представлені кращі інвестиційні ніші агросектора Молдови.

Тому, очікується, що у цій події візьме участь велика кількість потенційних інвесторів. Крім того, в цей же час, ФАО, ЄБРР і FARM організовують поїздку для тридцяти виробників столового винограду з Узбекистану, Таджикистану та Грузії виробничими регіонами Молдови. Це дозволить їм обмінятися досвідом вирощування, зберігання і маркетингу винограду.

“Ми вже провели чимало дуже успішних плодоовочевих конференцій в Молдові, але це буде, мабуть, найбільша плодоовочева подія Молдови – цілий тиждень з 14-го по 18-е жовтня в країні будуть перебувати делегації імпортерів і виробників з різних країн світу, буде відбувається не тільки обмін досвідом в питаннях технологій, але, що найголовніше, будуть налагоджені найцінніші ділові контакти, які дозволять конвертувати зусилля з вирощування продукції в гроші”, – зазначає Андрій Ярмак.

За даними аналітиків EastFruit, Молдова щорічно експортує близько 250 тис. тонн яблука і до 80 тис. тонн столового винограду. Також країна є великим експортером волоського горіха, сливи, черешні та багатьох інших видів фруктів. Зараз, зокрема завдяки зусиллям ФАО і ЄБРР, в Молдові активно розвивається виробництво, заморозка і експорт ягід.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!