Корисно і смачно: еко-чіпси з Луганщини

0 347

Андрій Жуков переїхав з родиною до села Булавинівка Новопсковського району Луганської області у 2014 році. Спочатку виготовляти чіпси почав для того, щоб зменшити вживання солодощів своїми дітьми. Як ця справа переросла в бізнес та про плани на майбутнє читайте на SEEDs.

Щоб обмежити вживання солодощів своїм дітям, почав виготовляти сушені фрукти – чіпси з яблук, слив, інших фруктів. Потім до такої переробки додав і овочі.

«Спочатку це їли мої діти, згодом стали пригощати інших, – розповів підприємець. – Нашим друзям, знайомим дуже сподобалося це. Ми побачили, що на ринку це можна продати. Так я подав першу заявку і отримав грант – невелику сушильну машину».

У 2016 році Андрій знову прийняв участь у конкурсі грантів. Вирішив розширити власну справу та зайнятися вирощуванням малини. Ідею цю підтримали.

«Ми маємо невикористаний ресурс землі, – говорить Андрій Жуков. – Багато людей у нашому селі віддають фермерам свої ділянки у півгектара під зернові, соняшник. За це заробляють зовсім небагато. Краще вирощувати і переробляти самому – так люди зроблять продукт з більшою доданою вартістю».

Зараз підприємець веде перемовини з покупцем із Прибалтики, нещодавно вислав йому партію сушених помідорів, перцю та яблук. Якщо вдасться домовитися про поставки за кордон, потрібні більші об’єми. Для цього Андрій запропонував у селі створити кооператив. За словами підприємця, зараз у селі є чотири родини, які погодилися розвивати цю ідею. Для них це також можливість заробити гроші.

«Ми вже плануємо, що кожна родина садитиме навесні, аби виростити різні овочі на своїх ділянках. Це не просто продати помідори, потрібно їх переробити. Це інший рівень відповідальності – виростити і здати на переробку красивий і якісний товар», – говорить підприємець з 10-річним досвідом.

А ще Андрій переконаний, що люди можуть реалізувати себе в Україні, не виїжджаючи на заробітки за кордон. Для цього потрібне бажання працювати на своїй землі і змінювати життя громади, в якій ти живеш.

SEEDs  за матеріалами БізнесСхід

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!