Культурні пасовища – впевнений крок до прибутковості  молочного тваринництва в Україні

0 919

За допомогою впровадження різних інноваційних проєктів молочне тваринництво в Україні може стати надзвичайно прибутковим. Про це розповів кандидат сільськогосподарських наук Микола Шпек, пише SEEDS.

«Ми прагнемо зробити молочне тваринництво дуже прибутковим і привабливим, особливо для молоді. За допомогою впровадження різних інноваційних проєктів, зокрема доїння на пасовищі.

Зараз практично вся Європа випасає, доїть та утримує корів віддалено від села – за межами тваринницьких ферм.

Але у створенні міцної кормової бази для високого продуктивного тваринництва відіграють велику роль культурні пасовища», – розповів Микола Шпек під час вебінару, організованого проєктом «CowBoyky: Український Дикий Захід».Продуктивність нинішніх пасовищ в селах України невелика, каже експерт. «Продуктивність таких пасовищ більш як дві тонни сухої речовини не має. Завдяки якраз культурним пасовищам можна довести до 6-8 тонн сирої  маси, тобто сіна.

Головна мета створення культурних пасовищ – це підвищення врожайності та підвищення продуктивності корів, які на ньому випасаються», – зазначає Микола Шпек.

«Коли ми були в Канаді і країнах Європи, там або чітко відповідає фермер за пасовище, або людина (менеджер), яка повинна доглядати за пасовищами.

В Канаді ми зустрічалися з студентом аграрного університету, якого прийняли на роботу на пасовище.  Він повністю відповідав за планування пасовищ, розгородження, догляд, а також вів реєстр, в якому записував абсолютно все.

Коли стадо корів заганялось і на яку загінку. Скільки стадо там випасалось, якою була продуктивність цієї загінки, скільки було отримано молока. Коли він підкосив, чи підживив загінку. Це цілий процес управління пасовищем.

Скажіть, хто в Україні займається таким? Коли проїжджаєш і дивишся на ті громадські пасовища… на них просто боляче дивитись», – каже Микола Шпек.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!