Ліван зняв арешт з судна з українським зерном, викраденим росіянами

0 1 536

Корабель «Laodecia», який під прапором Сирії перевозив українське зерно, викрадене росіянами, заарештували у Лівані. Утім, суд в місті Триполі ухвалив рішення відпустити судно, повідомляє SEEDS.

Українські дипломати висловили обурення таким рішенням ліванського суду.

“Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням суду Тріполі (Ліван) зняти арешт із сирійського судна «Laodecia»… Україна завжди докладала зусиль задля підтримки продовольчої безпеки Лівану, посівши перше місце серед експортерів аграрної продукції до цієї країни за підсумками 2021 року. Українські поставки продовольства не припинялися навіть після початку повномасштабної збройної агресії Росії проти України. Після відкриття українських чорноморських портів перший зерновоз відбув з Одеси саме до Лівану.

Ба більше, враховуючи складну продовольчу ситуацію в Лівані, в координації з українськими власниками незаконно вивезеного вантажу ліванській стороні було запропоновано реалізувати українське борошно та ячмінь за пільговою ціною”, – заявили в МЗС.

У міністерстві вважають, що таке рішення фактично заохочує Росію до продовження крадіжок на тимчасово окупованому півдні України з почуттям безкарності. Також ці дії підривають продовольчу безпеку Лівану. В українському МЗС закликали владу Лівану скасувати рішення щодо знаття арешту із судна «Laodecia».

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!