Майже 57 тис. українців продали свою землю

0 561

Станом на кінець поточного тижня в Україні продали майже 57 тис. земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Загальна площа землі, проданої з 1 липня наразі складає 143,9 тис. гектарів. Середня площа ділянок – 2,52 гектара. Зокрема, за останній тиждень було укладено 4847 угод купівлі-продажу землі, повідомляє SEEDS.

“Укладено вже 56 964 угод в рамках ринку землі. Подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 5352 нотаріусів. Всього заяв – 6008, із них погоджено 5316, відмову отримали 687, в черзі на розгляд 5. Нотаріуси з Державним земельним кадастром працюють у штатному режимі”, – повідомили в Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Лідером з продажів (як за кількістю угод, так і за площею) залишається Харківська область. Станом на 3 грудня там було продано 5586 земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Їх загальна площа складає 20,24 тис. гектарів.

Читайте також: Майже чверть посівів українських озимих вражені хворобами та шкідниками

Проблеми ринку землі обговорюють сьогодні під час Міжнародної конференції «Овочі та фрукти України. Нові інвестиційні можливості», яка пройшла цього тижня. Зокрема, Ольга Трофімцева, експертка у галузі АПК, в.о. міністра аграрної політики та продовольства України (2019 р.), виділила такі недоліки у розвитку ринку землі в Україні:

– недоступність землі для малих фермерів;
– складність процедури нотаріального оформлення;
– надто мала роль громад;
– рейдерство;
– регіональні земельні монополії.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!