Молоді фермери з Вінниччини вирощують свиней та діляться досвідом у власному блозі

0 181

Вадим Костяк та Алла Бондаренко з Вінниччини вже 5 років займаються розведенням свиней. Досвідом діляться у власному блозі “Свиняча гордість”, який започаткували наприкінці 2023-го року, пише SEEDS

Розведенням свиней молоде подружжя почало займатися ще в студентські роки. Вчилися і паралельно їздили за кордон, аби заробити грошей на бізнес.

“Це не так, що ми приїхали, назбирали капітал і за один сезон побудувалися. Це так не було. Спочатку закупили свиней, тримали в маленькій халупці. І паралельно, коли вони підросли, поїхали на заробітки та почали будувати хлів. Розуміли, щоб не робити на когось і зруйнувати стереотип, що молодь і “вітер в голові гуляє”, потрібно постаратися. І Ми з самого початку знали, що хочемо цим займатись”, — розповів Суспільному Вадим Костяк.

Зараз на утриманні подружжя маю 8 свиноматок та півсотні поросят. В кожної свиноматки є своє ім’я, кожна має свою медичну картку.Досвідом розведення свиней Алла ділиться у соцмережах. З листопада 2023-го жінка веде блог “Свиняча гордість”.

“Почала вести блог, щоб допомагати людям, бо в мене не було такої підтримки. Також висвітлюю це все, щоб люди побачили, як я це роблю, як вакциную”, — каже Алла.

Частину поросят із льохами подружжя тримає у сусідських хлівах, які орендують. Весною планують розширити власний свинарник, аби можна було утримувати більше свиней.

Читайте також: В Україні вперше дозволили використовувати акваторію лиману для вирощування молюсків та креветок

“Маю ціль — хочу ще свинарник, більш технологічний, на щілинній підлозі, шнековою подачею харчування, з бункерною подачею води та комбікормовим цехом. Хочу організувати роботу від “а” до “я”, — каже Вадим Костяк.

Свинарник на 1 000 голів – таку ціль ставлять перед собою фермери, а ще зробити ввесь процес вирощування свиней автоматизованим.Запрошуємо фахівців аграрного бізнесу взяти участь у Відкритій Міжнародній конференції: СТАЛИЙ АГРОБІЗНЕС: “ТРАДИЦІЇ.НІШІ.ЕКОПРАКТИКИ.ТЕХНОЛОГІЇ”

Конференція відбудеться 14.02.2024 в рамках виставки “АГРОВЕСНА“ об 11:30 у Київському МВЦ.

УЧАСТЬ БЕЗКОШТОВНА ЗА УМОВИ ПОПЕРЕДНЬОЇ РЕЄСТРАЦІЇ

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!