Випробувано холодом: Ukravit Institute пропонує нову послугу

0 148

R&D центр найбільшого українського виробника ЗЗР та МКД розширює спектр досліджень посівного матеріалу. Відтепер в Ukravit Institute можна перевірити насіння кукурудзи на толерантність до низьких температур – провести так званий Cold test, пише SEEDS

«Щоб встигнути «схопити» весняну вологу, аграрії досить часто проводять посів кукурудзи у ранні строки; та оскільки температура ґрунту на той час зазвичай дуже низька, насінню рідко випадає можливість проростати в ідеальних умовах, – відзначає керівник сервісно-технологічного відділу Ukravit Сергій Сальніков.

«Виробники посівного матеріалу вказують у сертифікаті показники лабораторної схожості насіння. Однак на питання, чи вдасться отримати дружні сходи за малосприятливих умов у полі, ці дані повною мірою відповісти не в змозі.

Щоб впевнитися, що придбане насіння здатне сформувати рівномірні сходи та стати запорукою високої майбутньої врожайності, ми пропонуємо аграріям нову послугу –холодовий тест (Cold test)», – додає керівник сервісно-технологічного відділу Ukravit.

В рамках дослідження вчені поміщають насіння кукурудзи в контрольовані умови, наближені до польових навесні, і пророщують. Отриманий результат наочно покаже, за яких температур можна висівати гібрид, аби одержати гарну схожість, та на яку густоту посіву аграрію орієнтуватися.

Читайте також: В Україні відновлять дотації на утримання ВРХ, кіз та овець

Холодовий тест, підкреслює Сергій, – дослідження для українського агро відносно малопоширене. Однак зважаючи на затяжні прохолодні весни із різкими перепадами температур, що дедалі частіше трапляються в наших кліматичних умовах, воно починає викликати неабияку зацікавленість у аграріїв.

Надто – в умовах війни, коли посівний матеріал є значною складовою виробничих витрат, а від якісних та кількісних показників вирощеного врожаю залежать успішність агровиробництва та продовольча безпека країни.Запрошуємо фахівців аграрного бізнесу взяти участь у Відкритій Міжнародній конференції: СТАЛИЙ АГРОБІЗНЕС: “ТРАДИЦІЇ.НІШІ.ЕКОПРАКТИКИ.ТЕХНОЛОГІЇ”

Конференція відбудеться 14.02.2024 в рамках виставки “АГРОВЕСНА“ об 11:30 у Київському МВЦ.

УЧАСТЬ БЕЗКОШТОВНА ЗА УМОВИ ПОПЕРЕДНЬОЇ РЕЄСТРАЦІЇ

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!