На Черкащині громада об’єдналася з фермерами задля спільної переробки продукції

0 181

У Буцькій громаді на Черкащині вирішили не допустити повторення ситуаціяї, яка скалась на початку війни з продуктами та відсутністю фінансування. Тепер фермерів спрямовують на переробку зернової та молочної продукції. Про це розповів голова Буцької громади Сергій Залізняк, пише SEEDS.

«За інформацією фермерів, багато продукції зараз ще знаходиться на складах, раніше продати її було неможливо. Влітку, коли відкрили зерновий коридор, змогли трохи продати зернових, зараз знову ціни нормальної немає. Та попри це, аграрії поступово намагаються виходити з цієї ситуації», — розповідає Сергій Залізняк.

За його словами, зараз громада спільно з аграріями працює в іншому напрямі — щоб більше йшли в переробку. Адже сьогодні 1 тонна пшениці коштує 5 тис. грн, а ціна тонни крупи пшеничної — 25 тис. грн., пише AgroPortal.ua.

«Потихеньку цей процес рухається вперед, маємо домовленість із двома господарствами на переробку молочної та зернової продукції. Гадаю, якщо нам вдасться це зробити, то з’являться нові робочі місця, і це буде вигідно для наших фермерів, які не будуть перейматись — чи продадуть пшеницю, а ось крупи реалізують точно», — зазначає Сергій Залізняк.

Він додає, що зараз на території Буцької громади працює завод продтоварів, але він займався переважно переробкою тієї продукції, яку йому постачали. Тобто місцеві жителі пшеницю переробляли на борошно, крупи, вермішель, але це не була реалізація, а лише переробка.

Читайте також: 500 тисяч гривень із гектара: як отримати максимальний прибуток, вирощуючи суперсолодку кукурудзу

«Вони переробили і людям повернули їхню продукцію за якусь там плату, але так щоб переробка з реалізацією — таких у нас підприємств не було. Зараз я їх спрямовую на те, щоб вони пакували продукцію і реалізовували її через торговельні мережі», — говорить Сергій Залізняк.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!