На Франківщині відновлять виробництво калійних добрив

0 539

У місті Калуш, що на Франківщині, після 18 років простою відновлює виробництво калійних добрив підприємство «Оріана». Наразі АТ «Оріана» перебуває в управлінні Фонду держмайна, пише SEEDS.

У 1990-х роках «Оріана» була лідером української хімічної промисловості, компанія виробляла поліетилен. Однак в її структурі був і завод з виробництва калійних добрив.

За своїм основним профілем підприємство не працює вже давно. Крім того, має великі борги. Щоб перетворити його на діючий актив та знайти інвестора ФДМУ розглядає можливість поновлення на підприємстві виробництва калійних добрив.

Читайте також: Після окупації фермерам Харківщини катастрофічно бракує кормів для худоби

До початку літа 2023 року Фонд держмайна разом з новим керівництвом АТ «Оріана» та місцевою владою підготують Дорожню карту відновлення роботи підприємства. Про це повідомили у прес-службі Фонду держмайна України.

Потреба України в калійних добривах становить приблизно два мільйона тонн на рік. До повномасштабного вторгнення Україна щорічно імпортувала їх на суму приблизно $350 млн.

Основними постачальниками були білорусь, Польща, росія, Німеччина. Їх сумарна частка на українському ринку складала приблизно 90%. Однак Україна сама має реальну можливість виробляти калійні добрива. Для цього потрібно реконструювати місцеві виробництва і освоїти нові родовища Прикарпаття.


Запаси калійних солей (сировина для виробництва калійних добрив) в Україні сягають 4,3 млрд тонн. У перерахунку на калійні добрива це 457 млн тонн. За умови осучаснення методики видобування та модернізації профільних виробництв ці об’єкти стануть привабливими для інвесторів ринку мінеральних добрив не лише України, але й світу.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!