Після окупації фермерам Харківщини катастрофічно бракує кормів для худоби

0 498

До повномасштабної війни на фермі у селі Хотімля Чугуївського району тримали 700 корів, надоювали й продавали щодня по сім тонн молока. Зараз залишилось тільки 190 дійних корів, пише SEEDS.

Ферма розташована на лівому березі Сіверського Дінця — росіяни захопили її на початку повномасштабного вторгнення і пробули до вересня. Евакуювати підприємство не було можливості через відрізані шляхи.

За словами керівниці Наталії Коваль, окупанти не пускали працівників на поля і не дозволяли заготовляти корма: надої впали більш ніж у десятеро, телята почали народжуватися у середньому на 10 кг меншими, розповіла «Суспільному Харків» голова фермерського господарства “Юпітер” Наталія Коваль.Нині те, що вдалося надоїти, раз на два дні забирають і відвозять на молокозавод у Богодухові.

“Зараз не дуже багато покупців, які можуть до нас доїхати, хоча по всій країні попит на молоко є, але доїжджає до нас Богодухівський молокозавод. Альтернативи знайти складно, бо їхати за двома тоннами молока чи п’ятьма це дуже кошторисно”, — пояснює керівниця господарства.

Сьогодні господарство має нову нагальну проблему — знайти та купити сіно й солому для корів, говорить фермерка.

“Дуже складно завозити, але ми це робимо. Вартість перевезення сіна перевищує його вартість”, — зазначає пані Коваль.

За її словами, зібрати власний врожай люцерни у серпні не дали російські військові — поряд були їхні позиції.

“У 2022 році ми змогли зібрати лише перший врожай, скосити у травні, а потім нам не дозволили. Сказали, що тут не можна нічого робити, бо йшли з цього місця обстріли”, — говорить Коваль.

Читайте також: В аграрному секторі України з’являться тисячі нових вакансій

Тепер поле мають спочатку обстежити сапери, каже Наталя. За її словами, люцерною цього року планують засіяти 120 гектарів — стільки ж, як і раніше. Однак зараз для цього довелося брати землю в суборенду у сусідів.

За словами керівниці господарства Наталії Коваль, за два роки ферма має знову почати приносити прибуток.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!