На “громадському городі” Чернігова готуються збирати врожай

0 318

Різноманітна городина дозріває на “громадському городі” у Чернігові. На території колишнього пустиря, що в Березовому гаї, активісти проекту створити справжню  екологічну локацію доступну кожному мешканцю міста.

“Торік сусіди, які живуть у будинках неподалік громадського городу, більше спостерігали за процесом. А цьогоріч вони вже самі саджали деякі культури, зокрема, томати й перці. Проблема збору врожаїв для нас неактуальна, бо це прерогатива наших сусідів.

Кому потрібні, наприклад, ягоди чи м’ята до чаю, той піде й нарве.

А ростуть на городі малина, полуниця, різні багаторічні пряні трави”, – розповів екоактивіст і керівник громадської організації “Еко Місто” Сергій Безбородько.

За його словами, город не потребує особливого догляду. За літо його жодного разу ніхто навіть не поливав. Уся справа в нових і сучасних підходах до городництва.

“Є у нас теплі грядки. Це такий напрям у землеробстві, коли не використовується важка техніка й добрива. А всі заходи спрямовані на те, щоб просто створити умови, аби овочі й зелень росли, ніби в дикому середовищі.

Тобто зменшується кількість робочих годин людей на ділянці та догляд за культурами. Проєктуються автономні системи, які самі по собі функціонують. І врожай росте чудовий”, – розповів Сергій Безбордько.

 

До речі, такий прогресивний підхід виручив під час суворих пандемічних заборон ранньою весною. Приміром, волонтерів у квітні – травні не залучали до роботи на городі, а рослини все одно виросли, квітнуть  і радують врожаями.

На досягнутому екоактивісти зупинятися не збираються. Надалі зніматимуть відеоролики про городництво в міських умовах, і продовжать удосконалювати навички на базі Чернігівського обласного молодіжного центру (колишній кінотеатр Щорса), адже невеличку діляночку для городніх експериментів їм виділили у дворі закладу.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Чeline

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!