На гуманітарне розмінування України Словенія виділить півтора мільйони євро

0 165

Словенія до кінця 2023 року надасть Україні 1,5 мільйона євро на гуманітарне розмінування. Про це домовилися посли та міністерки обох країн, пише SEEDS.

Новину про угоду оприлюднило Міністерство економіки України. Саму Угоду про €1,5 млн сторони підписали в Любляні 4 грудня.

Читайте також: Через підвищення середньорічної температури в Україні може зникнути Полісся і північний Лісостеп

Кошти, які надасть країна-партнер, не потрібно буде повертати. Вони цільові, їх передадуть на обладнання для розмінування та інші заходи.

«1,5 мільйона євро, які Україна неймовірно вдячна отримати сьогодні від народу Словенії, допоможуть забезпечити саперів ДСНС та Державної служби спецтранспорту необхідним індивідуальним захистом, обладнанням та технікою для розмінування. Ці кошти допоможуть пришвидшити очищення території нашої країни від вибухівки та збережуть життя й здоров’я багатьох українців», – зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що для повного розмінування України потрібно 37 млрд доларів і понад 10 тисяч саперів. У державі є тільки 3 тисячі фахівців. За словами Шмигаля, не обійтися без допомоги міжнародних партнерів. Близько 40 країн уже виділили 250 млн доларів на розмінування.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!