Через підвищення середньорічної температури в Україні може зникнути Полісся і північний Лісостеп

0 6 706

Підвищення в Україні середньорічної температури на 1° загрожує зникненням Полісся і північного Лісостепу. Це невелика зона, але достатньо зволожена, пише SEEDS.

Про це розповіла Тетяна Адаменко, керівниця відділу агрометеорології Гідрометцентру України.

«Річна кількість опадів в Україні невелика, складає в середньому 578 мм. За останнє десятиріччя цей показник знизився по країні на 3%.

Начебто не дуже багато, але це важливий індикатор. Якщо порівняти кількість річних опадів в Німеччині та Україні, то в Німеччині це 600-800 мм, а в Україні — 500-600, а на півдні взагалі — 400», — повідомила Тетяна Адаменко виданню Latifundist.com.

Перехід до зон нестійкого зволоження — наступна тенденція по всій Україні. Червоним показані області, які потребують хоча б епізодичного зрошення. Південь і взагалі на 90% потребує поливу.


Оцінка зволоження території України

 

Втім, є і позитивний момент збільшення теплозабезпечення — покращення перезимівлі культур. Нині практично не відбувається вимерзання посівів і це прямий наслідок глобального потепління, наголошує Тетяна Адаменко.

«Як людина, яка давно працює в цій сфері, я розумію, що довгостроковий прогноз погоди неможливий. Моделей, які би давали надійний прогноз більше, ніж на 10 днів, не існує ніде в світі. А ось клімат прогнозується, і досить надійно», — каже вона.

Отже, на думку експертів Всесвітньої метеорологічної організації, наступне десятиріччя буде схожим на попереднє. Холодніше не буде однозначно. Щодо опадів — ситуація складна. Найбільш ймовірна зміна режиму опадів — деяке збільшення їх кількості в зимовий і весняний періоди та зменшення влітку і восени.

Читайте також: Експорт ягід з України щороку зростає приблизно на 25%

Україна точно буде на хвилі глобального потепління. Ситуацію погіршуватимуть скорочення зволоження. Водночас треба скористатися тим, що теплозабезпечення територій дозволяє нам змінювати види сільгоспкультур та вводити нові.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!