На Львівщині створено фермерський кластер з зеленого туризму

0 206

Тваринники та воїни АТО, які отримали земельні ділянки і започаткували невеликий аграрний бізнес у Пустомитівському районі Львівської області, вирішили об’єднатися в кластер, щоб крім сільського господарства займатися ще й зеленим туризмом. Кошти на створення кластеру фермери отримали від внесків кооперативу, в який вони об’єднались та від міжнародних донорів.

33 господарства пропонують звичайний туристичний чи веломаршрут, який проходить через овечу ферму; господарство, де утримують ВРХ; рибне господарство; ферму з вирощування равликів та ін.

Учасники туристичного кластеру під назвою “Горбогори” вирішили об’єднатись в агрокооператив. Вони платять в спільну казну по 5 тис. гривень на рік. З допомогою цих коштів створюють туристичну інфраструктуру, проводять навчання для фермерів. А початкову суму для реалізації ідеї учасників кластеру вдалося отримати від ЄС, через участь у проектах фінансування регіонального розвитку.

У “Горбогорах” туристам проводять екскурсії господарствами, майстеркласи з виготовлення сиру та інших смаколиків, пригощають продукцією фермерського виробництва. Кооператори планують відкрити торговий центр, організовувати спеціалізовані дегустаційні тури, прогулянки на конях, а також відкрити школи бджільництва та кемпінги.

SEEDS.org.ua за матеріалами Meat-Inform

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!