Вчені знайшли пальми з підземними квітами та плодами

0 806

На острові Борнео виявили новий для науки вид пальм під назвою Pinanga subterranea. Вони здатні квітнути та плодоносити під землею. Але як відбувається запилення, поки невідомо, пише SEEDS.

Небагато видів рослин еволюціонували до цвітіння або плодоносіння під землею. До виявлення нової пальми тільки одна рослина поєднувала у собі ці дві властивості — підземна орхідея (Rhizanthella gardneri).

«Цвітіння та плодоносіння під землею вражають і здаються парадоксальними. Такі процеси, здається, перешкоджають запиленню та поширенню (насіння). Тепер ми знаємо, що бородаті свині їдять і поширюють плоди Pinanga subterranea, але нам ще належить з’ясувати, як і хто запилює квіти», — розповів один з дослідників The Guardian.

Нова пальма вже була відома місцевим жителям, але для наукової спільноти вона залишалася непоміченою. Науковці вважають, що цей випадок підкреслює необхідність більш тісної співпраці дослідників із місцевими громадами.

Читайте також: В супермаркетах Австралії з’явиться перша цибуля «без сліз»

Наразі науковці описали близько 300 різних видів пальм, знайдених на Борнео. Усього відомо понад 2 500 видів пальм — половина з них може опинитися під загрозою зникнення.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!