На Миколаївщині стартував проєкт бізнес-інкубатору у сфері аквакультури

0 272

У Миколаївській області стартував проєкт Aquabator – інкубатор запуску бізнесу у сфері аквакультури. Він передбачає створення екосистеми розвитку аквакультури на півдні України. На території Галицинівської ОТГ збудують пілотну акваферму з вирощування форелі.

Про це повідомили у Миколаївській міськраді, яка спільно з Галицинівською сільрадою та Центром підтримки бізнесу реалізує проєкт.

Як розповіла директорка департаменту економічного розвитку Миколаївської міськради Тетяна Шуліченко, загальна вартість Aquabator становить 8,9 млн грн. Із них 5,9 млн грн – кошти державного бюджету, решта – співфінансування від партнерів.

За рік на аквафермі вирощуватимуть 5 тонн риби. Акваферма слугуватиме практичним освітнім майданчиком, де впроваджуватимуть нові тенденції вирощування аквакультури. Наразі майже готове приміщення для розташування підприємства.

За словами Любомира Гайдамаки, розробника причорноморських акваферм і консультанта проєкту, форель обрали насамперед тому, що завжди є посадковий матеріал, отже, гарантована безперервність процесу виробництва. До того ж це смачна й поживна риба. За п’ять місяців вона виростає до товарного вигляду – 350-400 г.

«Із запуском цієї ферми розпочинається розвиток справжнього, високоінтенсивного аквагосподарства, – наголосив він. – Вважаю, потенціал Миколаївщини величезний».

З 2022 року запрацює портал Aquabator.online, де можна буде ознайомитися з інноваційними розробками у сфері аквафармінгу, знайти відкриту базу даних технологічних рішень, навчальну програму із запуску бізнесу в галузі аквакультури, запити на продукцію аквафермерства українських виробників, пропозиції посівних/вихідних матеріалів від постачальників та багато іншого.

У перспективі акваферма має стати привабливим туристичним об’єктом. Тут планують проводити екскурсії та частувати гостей щойно приготованою фореллю.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!