На Одещині розквітла надзвичайно рідкісна рослина, занесена до Червоної книги України

0 2 510

На півдні Одещини почала квітнути дуже рідкісна трав’яниста рослина з родини макових, яка занесена до Червоної книги України, пише SEEDS.

Йдеться про мачок жовтий, якій росте в літоральній смузі по берегах Чорного моря і лиманів. Про це повідомив еколог та співробітник Національного природного парку “Тузлівські лимани” Іван Русев.

«Раніше мачок жовтий був поширений і по узбережжі Азовського моря. Але в нашому нацпарку росте лише на двох ділянках пересипу з повною відсутністю антропогенного навантаження, де він суворо охороняється.

Причини зміни чисельності рослини – це стенотопність та вузька екологічна амплітуда, низька схожість насіння; та антропогенні: руйнування екотопів під час укріплення берегів, рекреаційне навантаження, збирання лікарської сировини», – пише еколог.

За його словами, ця рідкісна рослина дуже красива і на фоні неба в Українському Причорномор’ї створює справжню гамму кольорів нашої улюбленої України.

Читайте також: На Одещині з’являться тестові поля бавовнику

Для збереження та відтворення жовтого мачка еколог вважає за доцільне створювати нові заповідні території у морських прибережних смугах, включаючи унікальний пересип лиманів Сасик та Джантшейській.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!