Низькі ціни на зернові змусили фермера з Волині перейти на овочівництво

0 122

Через труднощі з реалізацією і низькі ціни на зернові волинський фермер Микола Барабаш вирішив зайнятися овочівництвом. Цієї весни він вперше посадив ранню капусту на полі, де попередні роки сіяв пшеницю і ріпак, пише SEEDS.

Площа поля біля села Покащів Луцького району — чотири гектари. Овочівництвом, говорить волинянин, хоче компенсувати менш вигідну рослинну сільгосппродукцію.

“Бачимо, що зараз пшениця — нерентабельна, кукурудза і соя – нерентабельні, ніякої ціни немає, проблеми на кордоні. Склади у нас є і пшениці дуже багато, і сої. Тому вирішили зменшити площі, але зайнятися овочівництвом, можливо, тут ми знайдемо свою нішу”, — розповів фермер Суспільному.

Микола Барабаш каже: щоб здешевити виробництво, розсаду виростили самі у теплицях – це орієнтовно 170 тисяч саджанців ранньої капусти. З його слів, на початкових етапах у капусту потрібно вкласти більше, ніж у зернові, бо насіння і засоби живлення та захисту коштують дорого.Що про зменшення посівів зернових кажуть в ОВА. Як розповів начальник відділу департаменту агропромислового розвитку Волині Олександр Книш, щорічно аграрії в області висаджують до 13 тисяч гектарів овочевих культур. З цієї площі отримують орієнтовно 300 тисяч овочевих культур.

“Це дуже правильно, що люди шукають, сіють різний спектр культур, — каже посадовець коментуючи рішення Миколи Барабаша зайнятися капустою замість зернових. — Тим самим вони себе десь убезпечують, страхують від цінових негараздів”.


Фото: Суспільне Луцьк

Як додав Олександр Книш, станом на початок травня основні сільгоспкультури в області уже посіяли. Під урожай 2024 року зменшили майже на 20% посіви озимої пшениці. Нині під нею 120 тисяч гектарів землі.

Менше на 15 тисяч гектарів посіяно озимого ріпаку у порівнянні з минулим роком. Площа цієї культури – 37 тисяч гектарів. Зменшення посівів цих культур зумовлено труднощами зі збутом, що виникли через перекриття кордонів польськими й угорськими протестувальниками і закриті порти.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!