На Різдво в Україні створили рекордний тризуб з дідухів

0 215

В Національному музеї народної архітектури та побуту України у День Різдва, 25 грудня, створили незвичайний тризуб з дідухів заввишки 7,5 метрів, встановивши новий рекорд України, пише SEEDS

За замірами представників Національного реєстру рекордів України, композиція із дідухів перевищує 7,4 метри. А це на понад метр вище, ніж попередній рекорд, розповіла очільниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова.

Читайте також: Майстриня з Полтавщини відродила традицію випікання панянок – обрядового різдвяного печива

Автором тризуба став поранений на війні десантник, командир відділення 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Ярослав Кучма.  Після отриманого мінно-уламкового поранення на фронті він тимчасово втратив здатність ходити. У госпіталі чоловік почав розробляти проєкт майбутнього дідуха-рекордсмена. І саме Ярослав піднявся до його верхівки, аби виміряти довжину при фіксації рекорду.

«Дідух – це підтримка старих українських традицій. Оскільки я був у шпиталі на лікарняному ліжку, в мене було дуже багато часу сконструювати, спланувати, розрахувати… Вже коли я був виписаний і міг ходити, почав процес виготовлення. В загальному у мене це зайняло десь два місяці», – розповів Суспільному Ярослав Кучма.

Створювати тризуб з дідухів йому допомагали брат, інші бійці, а також 95-річна майстриня з соломоплетіння Пелагея Живко з Львівщини. Жінка пережила п’ять війн, депортацію та ув’язнення і смерть батька в Сибіру.

«Бабуся мені казала: як би росія нам не забороняла, як би не переслідувала, я щороку робила тризуб. Що б росія не робила, ми як нація існуємо. І важливо, щоб ми в такий нелегкий час війни не шукали в собі зневіру», – каже онука Пелагеї Живко Олена. Вона служила разом з Ярославом Кучмою у 80-й бригаді. Ідею створити найбільший в Україні тризуб з дідухів з’явилася ще до його поранення.


На території Національного музею народної архітектури та побуту найбільший в Україні тризуб з дідухів буде до 5 січня. Потім його перевезуть до Львова.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!