На Вінниччині відроджують традиційне виноградарство над Дністром

0 219

Громада села Михайлівки, що на Вінниччині, закликає підприємців звернути увагу на Дністрові схили, де понад двісті років тому висадили лозу, привезену з Португалії. Нині про колишні виноградники нагадують старі покручені корчі. Пагорби чекають нових господарів.

Раніше виноградарство давало зиск і місцевому господарству, і односельцям, які плекали лозу на присадибних ділянках. Частина михайлівчан роблять це дотепер. Тільки на менших плантаціях. Для власного споживання.

Громада має землю під виноградники. Тут гарні природні умови для дозрівання грон. У селі налічується майже тисяча жителів, тобто охочі працювати також знайдуться. Потрібен інвестор.

Голова районної громадської організації “Туристична Ямпільщина” Мирослава Марченко нині працює над відродженням традицій виноградарства у Михайлівці шляхом популяризації колишньої виноградної слави цього села.

Наприкінці жовтня тут готують свято виноградної лози з музикою, піснями, короваями, гостинами у виноградарів.

У Михайлівці дуже чистий Дністер. І берег тут пристосований для відпочинку та купання в річці. Неспроста за Союзу сюди приїздили на відпочинок навіть з багатьох далеких міст. Все це, за словами Мирослави Марченко, козирі для розвитку зеленого туризму. Безперечною родзинкою має стати виноградна слава села.

Дізнавайтеся більше про новітні ідеї, тренди та технології агробізнесу на конференції від агромедіа-агентства Sapienza “Збільшення прибутків в агробізнесі“, яка відбудеться 29 жовтня у Міжнародному Виставковому Центрі.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією  Голосу України

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!