На Закарпатті розпочала роботу перша в Україні регіональна дегустаційна комісія

0 131

Перша в Україні регіональна дегустаційна комісія, створена за ініціативи Асоціації виноградарів, виноробів та дистиляторів Закарпаття розпочала свою роботу. Перше засідання дегустаційної комісії відбулося днями у Мукачеві, пише SEEDS.  

Початку роботи дегустаційної комісії передувало навчання за програмою «Сенсорний аналіз: відбір, навчання та контроль оцінювачів виноробної продукції з географічним зазначенням “ВИНА СРІБНОЇ ЗЕМЛІ” відповідно до вимог ДСТУ ISO 8586:2019». Навчання проводили експерти проєкту Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO) в Україні Оксана ТКАЧЕНКО і Наталя КАМЕНЄВА, повідомив Тechdrinks.info.

Читайте також: В Україні продовжили терміни чинного бронювання на три місяці

Як зазначив голова ГС «Асоціація виноградарів, виноробів та дистиляторів Закарпаття» Олександр Гарновдій, дегустаційна комісія буде визначати приналежність продукції до географічного зазначення. Завдяки роботі фахівців, які увішли до її складу, вина Закарпаття будуть потрапляти на полиці супермаркетів не тільки в Україні, а й у Європі.

За словами винороба, вино із захищеним географічним найменуванням має свою філософію, а також гарантію якості.

«Для географічного зазначення варто обирати назву, яка має певний посил. Концентруватися на слові «Закарпаття» не варто. Наприклад, за однією з версій, цю назву ввів в ужиток Сталін, адже цей край для росіян розташований «за Карпатами». Загалом, Закарпаття називали по-різному: Карпатська Україна, Підкарпатська Русь, Срібна Земля.

Останню назву, яка вирізняється поетичністю, придумав поет Василь Пачовський. Тому я вважаю, що прив’язуватися до географічних назв не логічно, адже вони змінюються з бурхливим плином нашої історії. А от поетична назва – цілком прийнятна для цієї ролі», – вважає Олександр Гарновдій.


 


Про особливості роботи дегустаційної комісії розповів її голова Віталій Симочко, завідувач кафедри плодоовочівництва і виноградарства Ужгородського національного університету, кандидат біологічних наук, доцент:

«Теруари Закарпаття мають свої особливості, і ми їх вивчаємо. Тому навчання, яке ми зараз завершили, – це підґрунтя до плідної роботи над тим, щоб вина, які виробляють на Закарпатті, були кращої якості. І кожен із членів дегустаційної комісії повинен добре розумітися у винах, знати про основні аспекти їхньої якості, визначати вади вин тощо. Це комплексна робота, яка включає зокрема тренування сенсорних властивостей організму».

Мета регіональної дегустаційної комісії – оцінювати зразки вина й дистилятів перед тим як вони потраплять до споживача. За висновками дегустаційної комісії певний зразок вина або рекомендуватимуть як такий, який може купувати споживач, або його визнаватимуть таким, що не відповідає критеріям оцінювання.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!