Науковці з’ясували куди зникає резерв вологи з полів України

0 842

У формуванні запасів доступної вологи у орному шарі ґрунту необхідно ефективно захистити посіви від бур’янів, які є потужними конкурентами за вологу всім видам культурних рослин. На цьому наголосив Олександр Іващенко, академік НААН Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН.

«Рослини більшості видів бур’янів будують свою стратегію онтогенезу так, щоб найбільші обсяги вологи використовувати у першу половину літа», — зазначив експерт.

Дослідження доводять, що за відсутності необхідного рівня захисту широкорядних посівів сільськогосподарських рослин вже до кінця червня бур’яни здатні виносити з ґрунту до 120 мм/ м2 вологи і більше. Це той резерв вологи, що може бути використаний на формування урожаю посівів.

Наприклад, рослини амброзії полинолистої здатні формувати кореневу систему, що проникає в ґрунт на 4-4,5 метра. А отже, здатні забирати вологу з ґрунту у соняшника, який формує свою кореневу систему до 3 метрів глибини.

За наявності на квадратний метр посівів соняшника 4-5 штук добре розвинених рослин амброзії полинолистої, розраховувати на вагомий урожай не доводиться.

 

SEEDS.org.ua за інформацією  AgroTimes

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!