Невеликі фермери Харківщини можуть безкоштовно розмінувати поля

0 107

В Україні гуманітарним розмінуванням активно займається швейцарський фонд FSD. У 2023 році в Україні працювало 13 груп FSD з очищення територій. У 2024 році кількість працюючих груп очищення зросте більш ніж вдвічі — до 29, пише SEEDS.

FSD — одна з найбільш відомих в світі міжнародних некомерційних організацій з протимінної діяльності.

Читайте також: Рада продовжила оформлення нерозподілених паїв до 2028 року

Як розповів директор та співзасновник FSD Ханс-Йорг Еберле, оскільки багато аграріїв в Україні були змушені припинити чи обмежити свою діяльність, представники ФАО і Всесвітньої продовольчої програми ООН звернулися до FSD с проханням розробити проєкт підтримки українських фермерів з протимінної діяльності. Зараз цей проєкт вже реалізується в Харківській області.

«Націлений він на підтримку невеликих ферм — із земельним банком до 300 га, яким в межах проєкту надаються безкоштовні послуги гуманітарного розмінування. Це обстеження, оцінка безпеки і очищення земель від вибухонебезпечних предметів», — розповів Ханс-Йорг Еберле Latifundist.

За його словами, наразі проєкт гуманітарного розмінування сільськогосподарських земель FSD в Україні реалізує лише один — спільно з ВПП ООН і ФАО. Проте він не виключає, що з часом кількість проєктів, орієнтованих на надання допомоги українським аграріям зросте.

Також Ханс-Йорг Еберле розповів, що на сьогодні FSD активно співпрацює з українським сервісом Military.feodal. Тобто поступово можливості фермерів з розмінування своїх земель розширюються. Завдяки таким проєктам як Military.feodal — аграрії можуть ефективніше і конструктивніше заявляти про себе.

«Зараз, у пріоритеті гуманітарне розмінування присадибних ділянок в селах Харківської області. Потенційними учасниками проєкту, як я вже сказав, є і фермерські господарства регіону, земельний банк яких не перевищує 300 га», — підсумував директор та співзасновник FSD.

Як додав Ханс-Йорг Еберле, гуманітарне розмінування с/г земель фінансується ВПП і ФАО, які, власне, проєкт і ініціювали. Вони ж визначають пріоритети і формулюють завдання для FSD.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!