Німеччина допоможе Україні відновити еспорт зернових

0 152

Аграрний експорт приносить українській економіці найбільші надходження. Зупинка роботи портів через вторгнення росії призвело до зупинки міжнародної торгівлі. Припинення експорту зернових з України загрожує голодом для деяких країн Африки та нестачою продовольства для інших імпортерів. Допомогу у вирішенні цієї проблеми запропонувала Німеччина, повідомляє SEEDS.

Уряд країни створює так званий “зерновий міст”. Вивезення аграрної продукції з України планується за допомогою залізничного транспорту – дочірнього підприємства Deutsche Bahn, компанії DB Cargo. Загалом Німеччина допоможе експортувати 20 мільйонів тонн зерна.

Читайте також: Експорт відновлюється: 60 тонн українських яблук поїхали до Швеції

Для втілення цього проєкту німецький залізничний перевізник вже веде перемовини з представниками АТ “Укрзалізниця” та представниками залізничних компаній Польщі, Чехії, Румунії та Словаччини.

Зазначимо, що транспортування продукції залізничним транспортом вартує дорожче, ніж морські перевезення.

Уряд України розглядає й інші шляхи для відновлення експорту. Зокрема, відвантаження української продукції з портів Румунії.

Раніше міністр агрополітики Микола Сольський заявив: “Питання, які турбують всіх — посівна, а також не менш важливе завдання — налагодження логістики експорту зерна. Тому що це дуже великі обсяги. в Україні існують запаси зерна, які були передбачені на експорт — у грошовому еквіваленті це складає близько 7,5 млрд доларів. Порти обмежили. Раніше ми в місяць вивозили 4-5 млн тонн сільськогосподарської продукції, зерна, продуктів переробки через порти. Зараз — лише декілька тисяч тонн через західні кордони. Дуже важливо це налагодити. Очевидно, відмінусувавши ті запаси, які потрібні країні”.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!