Ніжинські бджолярі влаштували протест через масовий мор бджіл

0 605

У місті Ніжині Чернігівської області через масове отруєння бджіл пасічники провели акцію протесту з вимогою до влади вжити заходів із виправлення ситуації.

“Під стінами міськвиконкому бджолярі підписували чергове звернення до влади. Мітингувальники вимагали від неї вжити відповідних дій, адже ця загрозлива ситуація може обернутися справжньою катастрофою, якщо вже такою не стала”, – йдеться у повідомленні.

На мітингу пасічники розповіли, що аграрії труять не тільки бджіл, а й людей. А ситуація набрала таких небезпечних обертів, що не помічати це вже просто неможливо.

 


На розмову до бджолярів вийшли ніжинський міський голова Анатолій Лінник та начальник міськрайонного управління ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Віктор Рафальський. Останній повідомив про створення слідчої групи, яка вже веде розслідування масової загибелі бджіл.

Проведені в лабораторії дослідження не виявили у мертвих комах паразитарних хвороб, а це означає, що їх дійсно отруїли. Хто це зробив і якими агрохімікатами – у службі достеменно не знають.

Водночас бджолярі провели власне обстеження пасік і все документально зафіксували. Тому після мітингу поїхали на підприємство, яке обробляє навколишні поля і яке вони підозрюють в отруєнні комах. Проте на територію їх не впустили.

Розійтися з-під міської ради протестувальників попросила поліція, яка стежить за дотриманням карантину.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Мій Ніжин

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!