Новий сорт суниці садової “Апріка” істотно підвищує врожаї садівника

0 406

В Україні вже стартував сезон суниці садової. На сьогоднішній день це одна з найпопулярніших ягід у українських садівників, що користується стійким попитом як на зовнішньому, так і внутрішньому ринках. При цьому і невеликі господарства, і великі виробники ягоди, бажаючи отримати вищу врожайність, а значить і підвищити прибутковість бізнесу, знаходяться в постійному пошуку нових сортів, звертаючи увагу на саджанці провідних світових селекціонерів. Один з нових сортів суниці садової, який недавно був виведений на український ринок Консорціумом італійських розплідників (CIV) – «Апріка» (Aprica) – істотно перевищує по продуктивності популярний сорт «Клер» (Clery).

Дозрівання ягід нового сорту «Апріка» (Aprica) починається на кілька днів пізніше, але при цьому середня вага ягоди на 18% більше, а врожайність практично на третину вище добре відомого сорту «Клер» (Clery).
Крім того, новий сорт добре адаптований до умов континентального клімату України і має підвищену стійкість до хвороб, зокрема до борошнистої роси суниці (Podosphaera aphanis). Важливим є також і той факт, що квітконоси у даного сорту суниці садової знаходяться нижче рівня листя, що знижує ризик пошкодження заморозками в період цвітіння.

Що стосується динаміки збору врожаю сорту «Апріка» (Aprica), то як бачимо з графіка 1, вона добре доповнює сорт «Клер» (Clery), особливо в другій половині сезону, коли обсяги збору «Клер» йдуть на зниження, а ягода починає дрібнішати.


Однією з головних проблем садівників, які займаються вирощуванням та реалізацією суниці садової, є пошкодження ягоди в результаті збору. Внаслідок механічних пошкоджень ягоди, вона дуже часто втрачає товарний вигляд, що, в кінцевому підсумку, негативно впливає на вартість продукції при її реалізації кінцевому споживачеві. Крім того, це призводить до зменшення термінів зберігання. Однак, ягода сорту “Апріка» (Aprica) відрізняється високою щільністю, відмінною транспортабельністю і лежкістю і добре зберігає якість при зборі в дощову погоду.

При належному догляді середня врожайність суниці садової сорту «Апріка» (Aprica) значно випереджає сорти «Джолі» (Joly) і «Клер» (Clery) – з 1 саджанця садівник може зібрати більше 1 кг ягоди середньою вагою 23,1 гр (див. Графік 2).


У висновку необхідно відзначити, що сорт “Апріка» (Aprica) також має ряд характеристик, привабливих для споживача: правильна конічна форма, яскравий окрас і хороший збалансований смак. Крім того, протягом усього періоду збору ягода практично не дрібніє.

SEEDS.org.ua за матеріалами EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!