Обсяги вирощування хмелю в Україні скоротились майже у 20 разів

0 371

Кількість хмелю, вирощеного в Україні стрімко падає. Наразі великі пивоварні купують хмелесировину з-за кордону, українська ж продукція цікавить лише крафтових виробників, пише SEEDS.

Про це розповів голова комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду.

«Імпортний хміль коштує дорожче, наші вітчизняні виробники хмелю пропонують дешевшу хмелесировину, яка за своїми критеріями відповідає українським і європейським стандартам. Наш хміль цінують на міжнародному ринку, а от українські пивзаводи оминають вітчизняних виробників. І ми маємо це змінити», — зауважив Олександр Гайду.

Для прикладу раніше найбільші обсяги хмелю вирощували на Волині. Нині ж в цьому регіоні хміль зовсім не висаджують. Загалом кількість вирощування хмелю в Україні впала майже у 20 разів, повідомляє Офіційний вебпортал парламенту України.

Читайте також: Повноваження щодо реєстрації сільгосптехніки в Україні планують передати МВС

«Ми пропонуємо врегулювати українське хмелярство. Зараз у комітеті розглядаються два законопроєкти, які мають впровадити європейські норми в виробництві хмелю та пивних напоїв. Сподіваюся, що чітке регулювання даної сфери має надати поштовх для розвитку вирощування хмелю», — зауважив Олександр Гайду.

Зокрема, документом пропонується:

  • посилення виробництва високоякісної продукції за стандартами ЄС та реалізації її на внутрішньому ринку та експорт до інших країн;
  • впровадження класифікації поширених та перспективних сортів хмелю, сертифікація садивного матеріалу сортів хмелю, виробництво якісних шишок хмелю та сприятливі умови їхньої реалізації;
  • простежуваність «від стебла хмелю до готової реалізації продукції».

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!