Органічне господарство з Вінниччини вирощує унікальну чорну пшеницю української селекції

0 1 889

Священик Олексій Дон з Вінниччини – людина відома серед українських органічних виробників. Вже не перший десяток років вчений-агроном вирощує на полях свого господарства чимало унікальних культур без жодного застосування сучасної хімії, пише SEEDS.  

Про нові досягнення знаного фермера журналістам нашого видання розповіла під час виставки “Агро-2020” маркетолог з ринку збуту продукції фермерського органічного господарства “Дон Органік” Наталія Демчук.

“Олексій Пилипович Дон – один з перших фермерів, який займається органічним землеробством в Україні. Зараз вирощуємо близько 20 культур.

Насамперед це фермерське господарство спеціалізується на вирощуванні бобових. Є такі культури, як маш, який практично ніхто в Україні не вирощує, нут, сочевиця трьох сортів, квасоля, органічна люцерна”, – розповіла Наталя Демчук.


Маркетолог з ринку збуту продукції фермерського органічного господарства “Дон Органік” Наталя Демчук

За її словами цьогоріч висіяли ще й багато зернових: овес, ячмінь, жито, 3 сорти пшениці, спельту. Все це елітні селекційні сорти.

До речі саме зернові мали неабиякий попит серед гостей виставки.

“Сьогодні найбільше питають чорну пшеницю.

Вона дійсно унікальна – це українська селекція, одеського інституту, вона схрещена з пирієм, як дикорос. З мінімальним вмістом глютену”, – пояснює Наталя Демчук.

Хоч фермерське господарство “Дон Органік” і спеціалізується переважно на вирощуванні бобових, але і органічної городини теж не цураються. Але вирощують її тут доволі незвично.

“Олексій Пилипович практикує вирощування культур під соломою. У нас є органічний часник, картопля, спаржа, помідори. А ще в нього на господарстві є виноградник. Унікальний, з різними сортами – це його хобі”, – розповіла пані Наталя.


Господарство “Дон Органік” дотримується принципів органічного сільського господарства, затверджених IFOAM (Міжнародна Федерація органічного сільськогосподарського руху). Діяльність фермерського господарства передбачає повну екологізацію всіх процесів виробництва, не дозволяючи використання хімічно синтезованих мінеральних добрив, хімічних засобів захисту рослин та генетично модифікованих організмів.

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!