Овочів цього року українці матимуть вдосталь, але гарної якості чекати не варто

0 725

Окупація південних регіонів України, які спеціалізувалися на овочівництві, стала великою проблемою в усіх сенсах. Водночас для овочівників центральних, західних і північних регіонів — це своєрідне вікно можливостей, і їх варто використовувати, вважає керівник фермерського господарства «Агропоступ», що на Рівенщині, Вадим Савюк, пише SEEDS.

«На мою думку, овочівництво має бути локальним. Що тісніший зв’язок між виробником і споживачем, тим краще для обох сторін. Бо споживач передусім хоче отримувати якісні, свіжі овочі зі свого регіону. Не кажучи вже про те, що нині логістика неймовірно дорога, тож локальне виробництво вирішує одразу кілька питань», – пише Вадим Савюк у своїй колонці на AgroTimes.

Читайте також: Війна в Україні призвела до гострої нестачі продовольства та харчування у всьому світі

Свого часу високі ціни на зерно негативно вплинули на овочівництво в Україні – чимало фермерів переорієнтувалися на технічні й зернові культури, каже фермер. Однак, зважаючи на високі ціни на овочі в останньому сезоні дехто намагається повернутися в цей сегмент.

«Уже нині можна говорити про те, що овочів цього року матимемо достатньо, але вони будуть переважно середньої і нижче середньої якості. Для споживачів така ситуація цілком прийнятна, а от у виробників знову будуть проблеми, бо ж заробити на овочах вони нормально не зможуть.

Звідки такий прогноз? На мою думку, проблема в тому, що в овочівництві працює доволі багато напіваматорських господарств. Їм складно перейти на професійний рівень, бо ж бракує ресурсів: фінансових, технічних, людських. А програм для підтримки саме цього сегмента овочівників, на жаль, немає.

Мова не лише про гроші, а й про підтримку в організаційних, земельних, збутових питаннях. Адже аматори й напіваматори – це найрухливіший і водночас найвразливіший сегмент овочівництва. І треба всіляко сприяти тому, щоб вони ставали професійними, щоб продукція, яку вони виробляють, була якісною», – вважає Вадим Савюк.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!