Під Києвом відкрився перший органічний розсадник лохини

0 720

На базі сільськогосподарського виробничого кооперативу “Ягідки” в Київській області, який спеціалізується на вирощування лохини і продає ягоди під торговою маркою BigBlue, створено перший органічний розсадник лохини BigGreen.  

Наразі BigBlue вирощує 5 різних сортів лохини, що дозволяє збирати ягоди з середини червня до середини вересня: Duke, Bluecrop, Nelson, Chandler, Elliot. Господарство має 5-річний досвід роботи з вирощуванням лохини, сертифіковане за стандартами Organic Standard та Global GAP.

Розсадник “BigGreen” бере матеріал In-Vitro в Україні, вирощує його за допомогою власної органічної технології.

Розсадник сертифікований Organic Standard, агрономи та менеджери розсадника надають підтримку, необхідну для вибору матеріалу, посадки та вирощування.

В 2019 році українська лохина продавалась на внутрішньому ринку на 25% дорожче, ніж назовні, кажуть експерти “Інфо-Шувар”.

Тетяна Гетьман, керівник департаменту “Аналітика” ОРСП “Шувар” розповіла, що експорт лохини міг бути в цьому році значно більший, але через погодні негаразди та брак агрономічного досвіду  ягоди експортної якості було зібрано менше, ніж прогнозувалось на початку сезону.

Кожного року середні ціни на лохину в Україні знижуються на 20-25 % завдяки збільшенню пропозиції на внутрішньому ринку і назовні. При цьому збільшується і розрив в цінах в залежності від якості ягоди. В розпал сезону мінімальна вартість ягоди крупного калібру на майданчику ринку “Шувар” не опускалась нижче позначки 100 грн/кг, тоді як ціни на дрібну лохину  впали до 70-80 грн/кг  В ту саму ціну на ринку продавалась чорниця лісова.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Ягідництво України

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!