Після знищення Каховської ГЕС на підтоплених територіях загине значна частина лісів  

0 2 382

Фахівці прогнозують короткострокові та довгострокові наслідки підтоплення лісових масивів внаслідок підриву Каховської ГЕС. Короткострокові визначаються терміном до пів року, повідомили у пресслужбі Південного лісового офісу, пише SEEDS.

Серед згаданих наслідків загнивання коренів і загибель дерев внаслідок браку кисню. Погіршення стану дерев різних порід внаслідок масового ураження хворобами та шкідниками. Крім цього затоплення загрожує деградацією якості ґрунту та зниженням його родючості, та може спровокувати поширення ерозійних процесів.

«У наслідок підтоплення, скоріш за все, загине частина березових і дубових лісів, у тому числі і одні з найбільших дубів-велетнів Херсонщини, що ростуть у Збур’ївському лісництві неподалік від берега Дніпра. Хвойні також мають мало шансів, адже ми спостерігаємо тривале перебування дерев у воді та вологому ґрунті.

За даними фахівців, при підтопленні тривалістю до 10 днів, гине до 30 % лісових насаджень, а при тривалому підтоплені (від 10 до 20 днів) ймовірність загибелі становить до 70%», – йдеться в повідомленні

Один із наслідків підтоплення – значне підняття рівня ґрунтових вод в усьому південному регіоні України. У наслідок цього можуть остаточно зникнути як залишки природних лісів (літописна Гілея), так і створені в минулому столітті штучні ліси на дніпровських пісках.

«Довгострокові наслідки ми почнемо спостерігати через рік часу. Серед них – посилення опустелювання, всихання насаджень у зв’язку із зниженням рівня ґрунтових вод. Загроза екосистемним функціям, які виконують ліси. Це – збереження води, захист ґрунтів від водної та вітрової ерозії, очищення повітря, продукування кисню та поглинання вуглецю», – наголошують екологи.

Читайте також:  В Україні цього року буде достатньо кавунів, – баштани з’явилися і на Вінниччині

Не виключають фахівці і підвищення пожежної небезпеки у зв’язку із зниженням рівня ґрунтових вод у хвойних насадженнях.


Внаслідок екоциду, вчиненому рф, на Херсонщині залило водою  55 тисяч га лісів, з яких 47 тисяч га – це окуповані території. На Миколаївщині повінь накрила майже 3 тисячі гектарів лісових насаджень.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!