В Україні цього року буде достатньо кавунів, – баштани з’явилися і на Вінниччині

0 3 870

Після підриву Каховської ГЕС, посмакувати херсонськими кавунами доведеться ще не скоро. Однак мешканцям Вінниччини пощастило – в регіоні останні роки почали активно засівати цю культуру та успішно її вирощувати, пише SEEDS.

Зокрема у селі Велика Кісниця, що на півдні Вінницької області, місцевий мешканець Андрій Федик вже засіяв кавунами 70 соток землі біля свого дому.

«Вирощування кавунів я більше сприймаю, як хобі. І це не сприймається, як бізнес. Просто, щороку біля хати має бути баштан. У мене під нього відведено зараз 70 соток. Буде що поїсти з родиною. Решту реалізуємо в нашому регіоні», – розповів Вінниця.info Андрій Федик.

За словами пана Андрія, він не просто вирощує кавуни, а ще й проводить певні дослідження щодо сортових особливостей та технології вирощування.

«Ми використовуємо технологію розсадним спосіб з використанням крапельного поливу та плівки. Прописана програма фертигації. Відповідно очікуємо на гарний результат», – пояснює Андрій Федик.

Читайте також: Ягідники з Канівщини втратили через підтоплення 6 гектарів лохини із 50

На його думку українці цього року обов’язково скуштують вітчизняні кавуни, – завозити з-закордону потреби не буде.

«Насправді, цього року в різних куточках України взялися вирощувати баштани. Але у цьому є один негативний момент. Як у приказці: «Не знаючи броду, не лізь у воду». Але, з плюсів – в Україні цього року кавунів буде достатньо. Які будуть вирощені у нашій країні. І буде представлений широкий асортимент. Питання лише у тому, скільки буде, та якою буде вартість», – підкреслює фермер.

А також ділиться торішнім досвідом. Попри поганий врожай на баштанові, йому вдалося вторгувати близько 100 тисяч гривень.

«Враховуючи, що гуртова ціна торік не падала нижче 18 гривень, то результат був непоганий. За ці кошти ми придбали для ЗСУ тепловізор та інші необхідні для нашої скорішої Перемоги речі», – каже Андрій Федик.

Цього року він сподівається на гарний врожай та прибуток, який також планує віддати на потреби ЗСУ.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!