Поліція перехопила кількох рівненчан з сотнями кілограмів радіаційних ягід на продаж

0 852

Троє мешканців Рівненщини назбирали в зоні ЧАЕС майже 200 кг ягід чорниці на продаж. Те що радіаційний фон “врожаю” майже вдвічі перевищував допустиму норму, збирачі не переймалися, повідомляє Держприкордонслужба.

При допустимому радіаційному фоні до 0,3 µSv/h, фон ягід подекуди заходив за показник 0,5 µSv/h.

Порушників виявив наряд відділу “Млачівка” спільно з співробітниками Нацполіці, на них вже складено протоколи за ст. 46-1 КУпАП “Порушення вимог режиму радіаційної безпеки в місцевостях, що зазнали радіоактивного забруднення”.Лікарі застерігають, що з такою чорницею потрібно бути обережними, тому що на кожну людину такі невеликі рівні радіації діють по-різному і можуть поступово, дуже повільно, вражати той чи інший орган.

“Короткостроково це впливає на серцево-судинну систему. У більш віддаленому періоді це впливає на нервову систему. Звичайно ж, на репродуктивну функцію. Потенційно призводить до утворення ракових клітин”, – попереджає лікар-радіолог.

У Держпродспоживслужбі радять купувати чорницю на ринках – там лабораторії щодня перевіряють ягоди на рівень накопиченої радіації. А ось ті дикороси, що продають на стихійних розкладках, ніхто не контролює, тому ймовірність знайти там небезпечні ягоди більш висока.

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!