Поради для рентабельного культивування цибулі на перо

0 370

У весняний період цибуля на зелень користується неабиякою популярністю. Ця рослина досить проста у культивуванні. Як правильно підібрати сорт та поради по вирощуванню цибулі на перо читайте на SEEDS.

Рослина любить сонячне світло та тепло, тому приміщення для вирощування повинно відповідати таким умовам. При нестачі світла перо буде світле та витягнуте. Для того, щоб отримати більшу кількість пера, використовують багатозачаткові сорти, бажано діаметром цибулинки 2,5-4 см: сорти Бессоновська, Спаська, Арзамаська тощо.

У цибулин, які ще не проросли, перед садінням деякі фахівці рекомендують зрізувати одну четверту частину верхівки. Таким чином прискориться доступ кисню до бруньок і вони швидше дадуть зелене перо. Ґрунт має бути пухким та з додаванням, наприклад, вермікуліту. Він збагатить ґрунт необхідними поживними речовинами, що у свою чергу відобразиться на якості отриманого врожаю. Якщо висаджування відбувається у контейнер, застосовується так званий мостовий спосіб посадки, тобто цибулини розташовують на відстані 1-2 см одна від одної. Важливо при посадці не дуже заглиблювати цибулини у ґрунт (достатньо злегка вдавити), щоб вони не почали гнити. Швидкість вигонки пера приблизно складає 2-3 тижні. Можна виростити цибулю й на тирсі, яку проточують та додають невеличку кількість аміачної селітрі та золи. Потім цибулинки просто засипають тирсою.

Ще один цікавий спосіб вирощування – це гідропоніка, яка надасть вам врожай не тільки навесні, але й впродовж всього року. При вирощуванні цибулі за таким методом ріст рослин прискорюється, при цьому коренева система не збільшується до величезних розмірів та не витягує соки з стебел рослини.

На зелень можна вирощувати багаторічні сорти цибулі-батун (можна й однорічні, але з перших перо знімають 2-3 рази за сезон), цибулю-порей, цибулю-шалот (невибагливий), цибулю-слизун та багатоярусну цибулю. Поєднання декількох сортів цибулі дозволить організувати конвеєрне вирощування. Рентабельність вирощування багатосортових насаджень цибулі на перо, за даними фахівців, може досягти 110-115%.

SEEDS за матеріалами АгроЮг

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!